Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Munkácsy Mihály vagy Michelang...

Munkácsy Mihály vagy Michelangelo Buonarroti volt a nagyobb képzőművész?

Figyelt kérdés

2014. szept. 1. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy olasznak Michelangelo, egy magyarnak Munkácsy (Lieb) Mihály.
2014. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hm:) Frappáns válasz. Én nagy hasonlóságokat vélek felfedezni Munkácsy Krisztus trilógiája és Michalangelo egyes művei között.

De az biztos hogy szerintem a két legnagyobb művész.(nyilván Da Vinci lenne a harmadik).

2014. szept. 1. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Munkácsy, bár Párizsban élt, nagyon nagy MAGYAR festőművész volt, ez tagadhatatlan.

De Leonardo da Vinci elé tenni... Ez ugye nem komoly?

És sajnos nem nagyon jó festékeket kevert ki magának, minden képe csak sötétül - mindannyiunk nagy bánatára -, és nehéz őket retusálni úgy, hogy ne nyúljunk hozzá az eredeti elképzeléshez...

Mondom, nagy művész volt, de az olaszokat nem lehet vele egy napon említeni.

Akármilyen nagy hazafi is az ember. Sajnos őt - bár érdemtelenül - elfelejtette a nyugat, noha életében nagy sikerei voltak.

2014. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem én nem állítottam hogy nagyobb volt mint Leonardo.

Azt írtam hogy ők 3-ukat tartom a legnagyobbnak.Ez saját vélemény.

Ha sorrendet kellene alkotnom akkor egyértelműen Michelangelo a legnagyobb. Utána Leonardo és utána Munkácsy.

2014. szept. 1. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyéni vélemény, de számomra a dobogón sincs Munkácsy a magyar festők között, de mint írtam, ez csak egyéni vélemény.
2014. szept. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, kedves utolsó válaszoló, azt hiszem, a kérdező még nagyon fiatal ahhoz, hogy behatóan ismerje akár a magyar, akár a más nemzetiségű festő- és egyéb képzőművészeket.

Gondolom, most éppen a Munkácsy-rajongás korát éli, nem szabad elriasztani azzal, hogy lebecsüljük a véleményét. (Kérdező, ha tévednék, bocsáss meg!)

Ha most kezd ilyesmivel foglalkozni, később úgyis rájön, amire rá kell jönnie.

Munkácsy - és ezt Te sem tagadhatod le -, rendkívül hatásos, hogy ne mondjam hatásvadász festő volt, és ezt el is érte életében. Hogy az utókor miként vélekedik róla - többbek között pl. Paál Lászlót vagy Czóbelt is jócskán elébe helyezve -, arra majd a kérdező is rájön, ha jobban megismeri a festészet technikáját, csinját-bínját, és kialakíthatja saját véleményét.

Mindenesetre nem ezt találom a "legrosszabb" hobbinak...

2014. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem,a kérdező egyáltalán nem fiatal se kezdő a művészettörténet tanulmányozásában. Sőt még Munkácsyt sem kedveli jobban mint bármelyik magyar művészt. Azért lett a kérdésben ő összehasonlítva Michelangeloval mert népszerű és úgy az átlag ember körében elismert Magyar művész.

Most nem írhatta ki kérdésnek hogy Gulácsy Lajos vagy

Michelangelo volt e nagyobb.


Magyar művészt akartam összehasonlítani vele és Munkácsy egy ideális választás mind a jó nép mind a hozzáértők szempontjából.


Egyértelmű hogy Michelangelonak igazi ellenfele Leonardo vagy Van Gogh lenne az egyetemes művészetben.

A következő kérdésem valami hasonló lesz.


:)

2014. szept. 2. 17:27
 8/8 anonim válasza:

A kerdes kicsit laikus. De lehet ra valaszolni. Munkacsy csak festonek volt nagy es tkp. mar a sajat koraban is kicsit idejetmult (gondoljunk bele, h Van Gogh mar 1889-ben meghalt, Cezanne sem elt mar, Monet es Manet kortarsai voltak M-nak es sokkal modernebbek mint o).

Michelangelo azonban egy reneszansz zseni volt, aki szobrasz, grafikus es kolto is volt, szoval sokkal egytemesebb zseni mint M.M.

2014. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!