Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Irodalom - Szigeti Veszedelem...

Irodalom - Szigeti Veszedelem (Zrínyi Miklós) (? )

Figyelt kérdés

Nos, a kedves irodalom tanárom ma meggondolta magát, és mondta, holnapra két oldalban, a könyv lehetőleges elolvasása nélkül kell rákeresnünk a kérésekre. Több órás szenvedés után hazaértem, és egy ideje keresgélem a válaszokat, de sehol semmi. VALAKI NAGYON GYORSAN SEGÍTSEN.

A következő kérdésekre kell válaszolnunk:

Miért robban ki a háború, Legfontosabb hadi események /Végső ostrom pontos leírása/, Milyennek ábrázolja az író a két hadsereget, Milyennek mutatja be Zrínyit és Szulejmánt, Mit tudunk meg Cumilla és Derimán szerelméről, Mit tudunk meg Deli Vid és Borbála szerelméről, Mit tudunk meg Jutanincs és Radivoj barátságáról, Minek köszönhetik a magyarok a vereséget és konkrétan mivel zárul a mű.



2014. okt. 13. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet elolvasni a könyvet? Megtiltotta vagy mi?
2014. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy. De elvileg meg kell tudnunk keresni is. Magam elé vettem a könyvet és mint valami eltévedt kisgyerek néztem magam elé. Fogalmam sincs, hogy vannak a dolgok. Így gondoltam, valaki csak tudna segíteni, aki már ezen túl esett / olvasta a könyvet / tájékozottabb, intelligensebb, mint én :)
2014. okt. 13. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Mond meg a tanárnak, hogy a mű elolvasása nélkül legfeljebb a háború kitörésének okáról és a befejezéséről lehet írni.

A többi kérdésre csak akkor lehet válaszolni, ha el is olvasod.

Nem lehet kiragadni egy-egy eseményt vagy szereplőket, anélkül, hogy az előzményeket is ismernéd.

A mű cselekménye összefügg egymással.

Válaszolni csak akkor lehet, ha elolvasod a művet.

2014. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!