Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemény a jobb agyféltekés...

Vélemény a jobb agyféltekés rajztanfolyamról?

Figyelt kérdés

Ma jelentkeztem egy ilyen tanfolyamra. De szeretnélek azért megkérdezni titeket, hogy tényleg működik-e. Már volt aki azt mondta nekem igen, de olyan is aki nem. Nektek mi volt a

tapasztalatotok?

Kérlek csak az írjon választ aki már részt vett rajta!



2014. nov. 20. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rajzórán már csináltunk ilyet érdekességképpen. Csak annyit fűznék hozzá, hogy nem csoda, hogy a művészeti iskolákban nem ilyen oktatás folyik.
2014. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amiről írok,az az alap ,fekete-fehér és kb 7 évvel ezelőtti tanfolyammal kapcsolatos tapasztalat.


Jó a marketingje:) Hangzatos nevek,mint negatív tér,de önmagában már a jobb agyfélteke is az,mert az agynak nem csak egyik fele működik.. na mindegy.

Amit ad sikerélmény és 1-2 eszköz,amit egyébként lehet használni,de ezek nem új dolgok. Inkább a festészet közeli személet az,amit próbál erőltetni.

Amire megtanít,hogy hogyan másolj.


Amit nem tanít:

- valós tárgyak igazi térbeli szerkezetének látása

- fejből rajzolás


Ráadásul a ceruza használata a maszatolásos móddal nem az igazi. Aki rendes rajzsuliba járt,az megőrül tőle.

2014. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Okos Antónia válasza:
67%

A jobb agyféltekés rajzolás nem rajzolni tanít, nem leszel tőle rajzmester, se festőművész, se grafikus, se semmi olyan amit a "neves iskolák" tanítanak. Az eredeti ötlet mégis egy rajz tanártól származik, aki "látni" akarta megtanítani diákjait. Van akinél ez a "látás" alapból jön, de sokaknak kell egy kis rásegítés. Ha jó az oktató akkor a tanfolyam végére megtanulod a világot a jobb agyféltekével szemlélni, azaz kicsit másképp.

Ami magát a rajzolást illeti, én mindig is jól rajzoltam, szerettem is, de nem mindig azt rajzoltam ami valóban előttem volt. Elvesztem a részletekben és a tanfolyam sokat segített, hogy megtanuljak koncentrálni, odafigyelni a részletekre.

Sokszor olvasom, hogy "csak" másolni tanít, mintha olyan könny lenne kép alapján valósághű rajzot készíteni. Lehet, hogy valakinek könnyű, de szerintem az emberek nagyrészének igen is nagy kihívás.

Másik nagy kifogás, hogy csak kép alapján tanít rajzolni, igen a legtöbb tanfolyam csak azt tanít, ha többet akarsz akkor vedd meg a könyvet vagy utazz amerikába és tanulj egyenesen Betty Edwardstól aki élő modell alapján való rajzolásra is tanít. Csak az ő tanfolyamai nem 4 vagy 2 naposak, hanem egy hetesek és sokkal többet tanítanak a valódi rajzolásról.

Szóval a dolog nem humbuk, a dolog működik, max nem arra amire sokan számítanak, de remek alap kezdő vagy haladó rajzosoknak, akik "látni" akarnak megtanulni. Ha az a célod, hogy pálcika ember helyet valami felismerhetőt alkoss, vagy egy rokont, esetleg kedves rokont akarod meglepni egy saját készítésű képpel akkor pont neked való. Ha profi rajzos akarsz lenni akkor is menj el, tanulj meg "látni" és utána sok-sok tanulással és gyakorlással profi rajzos lehetsz. És igen is másolni kell, hiszen úgy tanul az ember, meg a gyerek is.

Persze azok akik születésük óta profin rajzolnak most nyavalyognak, mert végre van egy módszer, amivel bárki megtanulhat szép rajzokat csinálni, és a tehetségük már nem számít annyira különlegesnek. De mindeninek joga van az alkotás élményéhez, a boldogsághoz mikor több órányi szöszmötölés után a rajzlapról egy ismerős arc tekint vissza rájuk.

A jobb agyféltekés tanfolyam egy látásmódbeli változást ad, egy pozitív élményt, egy szemernyi derűt ebben a viharos világban. És ez benne a csoda, a mágikus a megfoghatatlan. Sem több sem kevesebb.

2017. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!