Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Eddig mindig csak rajzoltam,...

Eddig mindig csak rajzoltam, de most szeretnek elkezdeni festeni, mivel érdemes festeni?

Figyelt kérdés
akrillal akvarellel vagy olajfestékkel?

2015. febr. 1. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

olajfestékkel elsőre sztem ne próbálkozz. egyrészt drága,másrészt,ha úgy döntesz h mégsem neked való a festés,akkor meg csak ottmarad és nem tudsz majd mit kezdeni vele. elsőre én mindenképp egy vizes alapú festéket javasolnék. akvarellel szépen össze lehet folyatni a színeket,akrillal pedig ha jól megy a dolog,akkor akár olyan képeket is készíthetsz,melyek az olajfestékkel készültekhez hasonlónak tűnnek.


tanács:

-műanyagszőrű ecseteket ill. azokat,melyekből hullik a szőr,kerüld!

-ha vászonra szeretnél festeni,akkor nagy vásznakkal ajánlatos kezdeni

-festékekből elegendő csak az alapszíneket (piros,sárga,kék) és fehéret vásárolnod,ezekből előállítható az összes szín. A fekete nem természetes szín,nem javasolt a használata

2015. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogyan szeretsz, szeretnél festeni. Ha vizesen festést vagy a szárazra vizesen, de mindenképpen átlátszó rétegeket szeretnél festeni, akkor az aquarellt ajánlom. Ha szívesebben festenél átlátszatlan réteget, akkor akril vagy gvás (tempera).


Legjobbak a mókus, nyestszőrecsetek, aquarellhez a keres, akrilhoz és gváshoz a lapos.

A műanyag ecseteket felejtsd el, meg az iskolai ecsettálat, az csak színkeveréshez való. Ecset kimosásához bő vízre van szükség, lehetőleg többre is, én befőttes üveget használok erre a célra, és egyet a világos, egyet a sötét színeknek.

2015. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Vagy akrillal vagy akvarellel fogom kezdeni, és mindenképp vászonra. Mókusszőr ecseteim vannak szerencsére.
2015. febr. 2. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!