Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Életünk csak úgy fejlődik, ha...

Életünk csak úgy fejlődik, ha kockázatokat vállalunk – s az első kockázat, ha őszinték vagyunk magunkkal. - Walter Anderson érdekelne, hogy miféle mögöttes tartalma van ennek az idézetnek?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 29. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy ha önmagaddal nem vagy őszinte, mondjuk nem mersz szembenézni a saját problémáiddal, hanem elhessented magadtól, nem elemzed ki pontosan, mi az, amitől félsz, akkor az első lépés az, hogy szembenézel ezekkel a problémákkal. Ha ezt megtetted, akkor az első kockázaton túl vagy. Egy lépéssel előrébb vagy a fejlődésben. Jöhet a többi. Minél több hason ló kockázaton vagy túl, annál bölcsebb leszel, és életed ezzel fejlődik.
2015. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet a legjobban szemléltetni, ha megnézed a vallásos embereket. Azért hisznek valami magasabb rendűben, mert képtelenek őszinték lenni magukhoz, felnőttként viselkedni, és felelősséget vállalni a saját tetteikért/döntéseikért.
2015. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es! Rossz úton jársz! A vallásosoknak a hit az, amibe kapaszkodnak, ők így tudják a nehéz helyzeteket átvészelni. A vallásosak nem szoktak öngyilkosságot elkövetni, de az, aki nem hisz semmiben, csak az anyagban, mert materialista, az sokkal könnyebben követ el öngyilkosságot, mert nincs semmi, amiben hinne, hogy valami, vagy valaki, át tudja vezetni őt a problémákon.
2015. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: igen, ez ugyanaz, amit én írtam, csak vallásos megközelítésből.


Segíti őket abban, hogy saját magukban tudatosítsák, hogy ők igazából nem is bűnösek semmiben. A pap megdugja a gyereket, és nem bűnös, mert utána meggyónja, ejnye-bejnye-hoppácska, és le van tudva.

2015. ápr. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha őszinték vagyunk magunkkal lehet,hogy olyan hibáinkkal szembesülünk,amelyekkel nem szeretnénk, viszont innen tudunk továbblépni. Két dolgot tehetünk (akár keverve is). Az egyik,hogy azt mondjuk oké, ez van,tudom ilyen vagyok,de ezen nem változtatok.A másik,hogy oké, ez tényleg nem jó és zavar, változtatok rajta.


Ez persze így egyszerűnek hangzik,de nem mindegy,hogy mennyire látjuk jól a saját hibáinkat:)

Mert ugye nincs objektív referencia.

2015. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!