Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi az idézett vers címe?

Mi az idézett vers címe?

Figyelt kérdés

A"Raszputyin lánya"című Robert Alexander által írt könyvben olvasható az alábbi versrészlet amelyet Alekszandr Alekszandrovics Blok írt és Lator László fordított:


"Vétkezni folyvást, nappal-éjjel,

megrögzötten, szégyentelen,

templomba menni, kába fejjel,

lopva, zákányos reggelen.


Szó szerint írtam le ezt a négy sort és azt szeretném kérdezni a Tisztelt verskedvelő fórumozóktól hogy vannak-e a versnek további sorai és egyáltalán hogy mi a címe?


Beírtam a google keresőbe a fenti négy sort de semmi...ugyanakkor a könyvben viszont ott van. Benne van a könyvben a négy sor és alatta hogy Lator László fordítása. És természetesen arról is szó van hogy Blok írta a verset. De az interneten viszont semmi sincs róla...jó lenne pedig megtudni a címét és hogy vannak-e még sorai mert szerintem nagyon szép vers...lehet.


2015. máj. 13. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Robert Alexander Raszputyin lánya könyv tényleg nincs fenn a neten, de valószínűleg azért, mert szerzői jog alá tartozik, tehát ez miatt nem is lehet fenn a mű.
2015. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Dehát a vers a könyvtől független...


Rengeteg vers fenn van Blok-tól"átisnyálaztammindet":-) de a fenti nincs sehol...


Nagyon jó vers lehet-ezt átérezni ebből a négy sorból is(ez volt Raszputyin kedvence)és sajnálom hogy sem a címét nem tudom sem a többi versszakát már ha van.


Egyszóval számomra rejtély hogy bár Blok versei fenn vannak a neten ez mégsem...


Úgy látszik Dimitrij Pavlovics és Feliksz Juszupov még így is ártani akar a sztarec-nak hogy a kedvenc versét nem olvashatjuk magyarul a neten.

2015. máj. 13. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!