Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet kifestős könyvek...

Hogyan lehet kifestős könyvek számára rajzolni?

Figyelt kérdés
Már évek óta rajzolok digitális formátumban, és elég jól megy (és persze nagyon szeretem is) a lineartok rajzolása (olyasmi rajzok,mint amilyenek a kifestős könyvekben vannak). Arra gondoltam, rajzolhatnék ilyeneket igazi kifestős könyvek számára is, de hogyan lehet ezt elérni? Van olyan nyomda, aki esetleg keres grafikusokat? Végzettségem nincs rá, és nem is evvel szeretnék foglalkozni elsősorban, csupán hobbiból. Szeretném ha értelme lenne, viszontláthatnám a rajzaim valahol és jó lenne némi pénzt is kapni érte, kell az egyetemre. Van rá lehetőség?

2015. júl. 2. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen szimpatikus amit leírtál, éppen ezért ne haragudj meg érte, de még komolyabb, kimondottan regényeket kísérő illusztrációk készítői is hosszú évek alatt jutnak el olyan szintre, feltéve ha sikerül nekik, hogy legalább megközelíthetően elfogadható keresetük legyen az illusztrálásból. És ők azok, akik professzionális szinten űzik, hivatásként, és illusztrálást.


Tényleg nem bántásból, de hobbi szinten, kifestős könyvekhez lineart semmi pénzt nem fog hozni. Azt nem mondom, hogy ne lehetne pár év múlva nálunk is nagyobb igény és felvevőpiac rá (Amerikában például pont most lett divat a felnőtteknek szánt színező, nem vicc), de erre kismillió önkéntes is van, akik már pusztán a nevük feltüntetéséért ingyen is vállalnák. Lásd például deviantART, rengeteg a nagyon tehetséges, akár ingyen is munkára fogható rajzoló.


Tehát említésre is méltó anyagi juttatást, főleg egyetemre gyűjtve, vagy akár csak annak az összegét kiegészítve ezzel... esélytelen. És ezzel nem a kedved szerettem volna elvenni, mert az mindig jó ha valaki kreatív, senkinek sem ártó elfoglaltságot választ. Csak ne csalódj majd.

2015. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!