Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek az absztrakt,...

Szerintetek az absztrakt, elvont vagy a valóságot, értelmes dolgokat ábrázoló képek elkészítéséhez kell több tehetség?

Figyelt kérdés
Jöhet a lehurrogás, de véleményem szerint absztrakt rajzok, festmények nem olyan értékesek, sokkal tehetségesebb művészeknek tartom azokat, akik például egy várost, portrét, miegymást rajzolnak, nem vonalakat meg köröket.

2015. júl. 6. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább a kissé stilizált képeket szeretem. Tehát nem absztrakt, de nem is fotorealisztikus.
2015. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy embert vagy egy várost tökéletesen leképezni egy fényképezőgép is tud, az önmagában nem művészet. Vízipisztollyal "festményt" festeni sem az. Művész az, aki a valóságon túlmutató dolgot tud közölni, ami által a valóságról is szerzünk értesüléseket (a valóságon túlmutatóakat is).
2015. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értékelem a véleményeket, de jöhet még :)
2015. júl. 6. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:

A rajzolás ,festés már önmagában is absztrakció,hiszen a 3d valóságból lesz egy 2d-s dolog,ami innentől már nem lehet ugyanaz. Amikor egy képet fest valaki,gyakran ott hibázik,hogy minden egyes dolgot rá akar pakolni, pedig a kép nem valóság,ezért célszerű kiemelni mi is az ami fontos,hogy a kép önmagában is működjön,ez az amire törekedni kell.Ez igaz akkor is,ha absztrakt módon alkot valaki.

Melyik a nehezebb? Kinek melyik szerintem, mert többféle dolog kell egy képhez és más más arányban,attól függ,milyen stílusról beszélünk.

Egy hiperrealista lehet képtelen lenne olyan képet alkotni,amin alig van valami ,mégis olyan érzelmeket kelt az emberben,amit önmaga se tud megmagyarázni és fordítva,aki absztraktot fest ,lehet sose tudna lefesteni úgy egy fejet,szemet stb.

Nekem mindegy milyen stílusban fest valaki,az a lényeg,hogy megfogjon,de ez szubjektív dolog. Nekem az absztraktban is az tetszik,ami nem csak sima kör és vonal , nem kísérlet jellegű,hanem kicsit annál több,látom rajta,hogy összetettebb,de jellemzően nem ez az az ág,ami tetszik. Valahol a realista és az absztrakt a túl direkt és az abszolút semmit sem konkretizáló között van,amik nekem tetszenek.


Röviden a fő kérdésre, mindig az a nehéz,amit az ember nem tud,de úgy vélem a valóság több kapaszkodót ad annak,akinek ábrázolási képessége jó.

2015. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Persze, az absztrakt művekben is van ami megfog, de nem az a jellemző. :)

2015. júl. 7. 11:44
 6/9 anonim válasza:
55%

Valami a kettő között? Mármint, például AquaSixio művei [link] elég elvontak, de realisztikusak is.


Akkor Yuumei rengeteg színes kép és rengeteg mondani való [link] pl a 'Countdown' [link] szerintem ez tesz művészivé egy alkotást.


Elgondolkodtatnak és jó nézni is.

Nem tudom mennyire válaszoltam meg a kérdésed, de hozzá akartam szólni!

2015. júl. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tímea *-* válasza:
Kedves utolsó néztem a linkeket és ezek a képek lenyűgözőek. Na igen ez a tehetség és a művészet, amikor nem csak szép és lélegzet elállító egy kép, de hatalmas jelentéssel is bír. Egyébként szerintem mindkettőhöz tehetségesnek kell lennie, de aki absztrakt módon fest annak más gondolkozásmóddal kell rendelkeznie. És szerintem ezt mindenkinél más úgy, hogy szerintem mindenki maga dönti el, hogy melyikhez kell több tehetség. Akinek nincs nagyon egyikre sem képes. Akinek van kézügyessége az az "értelmes dolgokat ábrázoló" képeket megtudja csinálni, de ha nem úgy látja a dolgokat akkor soha sem fog tudni absztrakt módon festeni.
2015. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tímea *-* válasza:
Még valami. Ezt a kettőt szerintem nem lehet úgy összehasonlítani hogy melyik a "nagyobb" tehetség, mert szerintem ez két külön tehetség. Aki elvontabb dolgokat alkot, annak a tehetsége, az hogy képes máshogyan látni a világot és a legtöbb ember nem látja meg benne a jelentést amit ő belerakott. Mert akik nem rendelkeznek ezzel a "képességgel"azok csak krickracnak látják és lehet hogy bárki letudja utánozni a vonalakat vagy köröket, de azok nem csak vonalak vagy körök, mert aki rajzolta annak valamit jelentettek, de lehet hogy rajta kívül senki más nem fogja tudni mit jelent a számára az a kép. Véleményem szerint a kettőt nem lehet összehasonlítani annyira, és ezt mint mondtam már mindenki eldönti magának, hogy melyiket szereti és ismeri el nagyobb tehetségnek.
2015. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. A linkelt képek tényleg lenyűgözőek, az ilyenek azok, amik nekem nagyon tetszenek. Elgondolkodtatnak, de lehet csak szimplán élvezni is a látványt.
2015. aug. 29. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!