Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Paradoxonnak számít az, ha...

Paradoxonnak számít az, ha olyan könyveket olvasunk, amelyek a fogyasztói társadalmat támadják, miközben mi is a fogyasztói társadalom tagjai vagyunk?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért vannak ezek a könyvek, hogy felvilágosítsák, elgondolkoztassák az embert (jobb esetben). Az önkritika sem paradoxon.
2015. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, hanem kritika.
2015. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy társadalom vagy közösség éppen az által tud fejlődni, hogy a benne lévők kritizálják, támadják.
2015. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Ennek ellenére mégis mi is megvesszük az árukat, lakásban élünk, nem tömörülünk hippi kommunákba.(bár igaz ez az ideológia már megbukott)

Az ideológiai rendszereket a történelem részeként tekintjük, mégis van egyfajta elvágyódás bennünk, bennem. Egy érzés, gondolat, hogy nekem más korban jobb lett volna. A kényelem, a komfort megvan ugyan, de ami az egész társadalmat mozgatja, az emberi gondolkodásmódot, azt erősen lehetne kritizálni.

2015. júl. 13. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban mondjuk igazad van, hogy sokan leszólják a fogyasztói társadalmat, miközben nem tudnak lemondani róla. (Kicsit én is ilyen vagyok.) Tehát zavaró, hogy a reklámokban pazarlásra és mértéktelen vásárlásra ösztönöznek bennünket, hajtjuk a melót hogy még többet vásárolhassunk, miközben nem tudom elképzelni, mit ennék, ha nem lenne élelmiszeripar, és úgy általában hogyan élnék, ha nem lenne gazdaság. Ha falun nőttem volna fel, akkor esetleg, de én városi paraszt vagyok. :))

Az amerikai társadalom tipikus példa erre. Ott kormány szinten, intézményesen védik azt az életmódot, és minden eszközzel fenntartják. Konkrétan ez működteti az egész országot és a politikát. Ez általában igaz a szabad piaci gazdaságra másutt is. Amit lehet ugyan szidni, de ha nem ez, akkor marad Észak-Korea vagy a busmanok példája. Egyik sem az igazi megoldás.

(#3 voltam.)

2015. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jani_a_NAGY ***** válasza:

Örülök, hogy megmeradt ez az igen fontos kérdés.

TL válaszom NEM


bővebben : életünk nem csak egyértelmű, algoritmikusan megoldható kérdésekből áll.

Ez tesz minket emberré, hogy ismereteink alapján döntünk mindig. Ilyenkor is. (hol így, hol úgy....)

márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!