Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tapasztalt már valaki ilyet?...

Tapasztalt már valaki ilyet? Miért "pöttyösödik" be a rajzlap a festék hatására?

Figyelt kérdés

Akvarellel szoktam festeni, műszaki rajzlapra. Eddig semmi problémám nem volt ezzel, de most vettem ismét lapot (mert elfogyott) és csodálkozva tapasztaltam, hogy ahogy felviszem rá a festéket gyorsan felszívja (tehát nincs időm dolgozni vele) és emellett elkezd "pöttyösödni" , ami száradás után se tűnik el.

Ezért ismét elmentem venni , egy drágábbat, és más márkát, de ugyan ezt tapasztaltam.


Történt már hasonló valakivel?

Esetleg akik vízfestékékkel vagy akvarellel dolgoznak ("vizesebben "festenek) Tudna lapot ajánlani. (elég rég vettem lapot bő 1 éve mert mindig ami beválik abból bespájzolok, és sajnos már nem emlékszem milyen volt itthon legutóbb)

Tudom ,hogy van spec. akvarell papír, de bevallom sokkalom nagyon az árát (vagy ha ebből tudtok valami olyat aminek viszonylag baráti ára van annak is örülök.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 16. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Vegyél dipát... minél nehezebb, annál jobb... vagy akvarell papírt, de az drága.
2015. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenkivel ez történik aki nem akvarellezéshez megfelelő papírra fest. Akvarell papírra kell, az bírja a sok vizet, nem lesz olyan hullámos, (főleg ha még ki is feszíted) nem lesz pöttyös, lyukas, nem szívja be rögtön a festéket, tudsz vele dolgozni (főleg ha elővizezed) Tudom nem olcsó, de ha nem a "legnehezebbet" veszed ( kevesebb grammos, ált. rá szokták írni) akkor olcsóbban megúszhatod, vagy ha tömbben veszed szerintem akkor is. Ha rendesen akarsz festeni akkor inkább ne sajnáld rá a pénzt:)
2015. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. júl. 16. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes kísérletezni a különböző aquarellpapírokkal is. Különböző súly, különböző textúra. Tapasztalatból mondom, ne vedd meg a legolcsóbbat, mert nem feltétlenül fogja jól szívni a vizet.

Akadémia papír még jó erre a célra. Némely merített papírok is, de nem mind.

2020. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!