Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rövid az ujjam, és ezért...

Rövid az ujjam, és ezért nehezen játszom akusztikus gitáron, mivel könnyíthetem meg a játékot?

Figyelt kérdés

Elektromos gitáron elég jól játszom, tényleg jónak tartom magam, és szeretnék komolyan foglalkozni a gitározással. Azonban ha akusztikuson játszom, az fájdalmas, persze tudom, hogy mindenkinek nehezebb akusztikuson játszani... De mit tehetek, milyen húrokat rakjak rá, hogy könnyebb legyen a játék. Elektromos gitár húrokat rakhatok rá? Vannak e keskenyebb nyakú akusztikus gitárok?

Segítsetek nekem gitárosok!:)

A válaszokat előre is köszönöm! (19F)



2015. aug. 26. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy fémhúros akkusztikus gitárról vagy nylonhúrosról beszélünk. A nylonhúros nyaka szélesebb, da a fémhúrosok nyaka általában hasonló az elektromos gitárok nyakához. Nylonhúros esetén nincs mese.

Ami a fém húrokat illeti, 10-es alá ne menj. Meg kell nézni, hogy a nyakszög állító pálca rendesen be van-e állítva. Ha tényleg olyan komoly a probléma próbáld hozzászoktatni a kezed vagy találj ki saját lefogási technikát... esetleg válts tenor gitárra... azon csak 4 húr van.

Ha a

2015. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos tudod már, de a biztonság kedvéért: klasszikus gitárra nehogy fémhúrokat tegyél, mert a nagyobb feszítőerő miatt tönkremegy a hangszer (feljön a húrláb, hajlik/törik a nyak).

A legjobb egy nagyobb üzletben, ahol sok gitár van elmondani az eladónak, mit szeretnél, biztos tudnak ajánlani olya sportnyakú gitárt, ami megfelel a kezednek (régen az Ovation célozta meg pont ezzel a metálgitárosokat, most éppen nem tudom, melyik márka készít ilyen modelleket).

2015. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!