Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » érdemes foglalkoznom a vers...

érdemes foglalkoznom a vers írással és a művészetekkel?

Figyelt kérdés
már egy ideje foglalkozok a költészettel. (kortárs, 19.sz nyugatos) 15 éves vagyok, sok verset és novellát írok. nemtudom miért de félek a kritikától és ezért nem merem az írásaimat megmutatni senkinek. a magyartanárom szerint jókat írok, de nem hiszek magamba. mivel tudnék kevésbé gátlásos lenni?
2015. szept. 14. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozz nyílt irodalmi pályázatokkal.
2015. szept. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez egy jó ötlet, remélem lesz hozzá elég bátorságom:)

más javaslat van esetleg?

2015. szept. 14. 21:55
 3/7 Zenon ***** válasza:

Mindenképpen érdemes.

Én 12 éve írok rendszeresen.

És ezt a kérdést a mai napig felteszem néha.

Higgy magadban és abban, hogy amit csinálsz az értékes.

Persze, tegyél is érte! Üdv. egy lírikus

2015. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. a bíztató szavak mindig nagyon jól esnek :)
2015. szept. 14. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen érdemes, szegényebbek lennénk a munkáid nélkül. Azt, hogy milyen értéket képviselnek, az utókor fogja majd eldönteni.


"de nem hiszek magamba. mivel tudnék kevésbé gátlásos lenni?"

Még nagyon fiatal vagy, ezért szükséges az objektív visszajelzés. Főleg szakemberektől, így a magyartanárod is egy jó választás. Később már kialakul a saját értékrended, akkor a visszajelzés másodlagos fontosságú lesz. Onnantól csak a téma, a mondanivaló fog létezni, ami széttör minden szabályt, külső elvárást. Ha mások véleményétől függsz, akkor nem leszel szabad, és ha nem vagy szabad, akkor soha nem leszel művész.


Arra nem tudok tanácsot adni, hogy miként lehet megkülönböztetni a hasznos kritikát a haszontalantól, de egy dolgot megfigyeltem az életben, ami nemcsak művészeti területre igaz, hanem az élet minden területére. Ha valaki nagyon tehetséges, nagyon hozzáértő, kiemelkedő egy területen, akkor az nem fog téged bírálni, nem fogja becsmérelni az alkotásodat, téged. Vagy segíteni fog nagyon találó és pontos észrevételekkel, vagy nem foglalkozik veled. Ha kritizálnak, fikáznak, azt kivétel nélkül középszerű, tehetségtelen emberek teszik.


Örülnék, ha küldenél a saját verseidből, kíváncsi vagyok rájuk :)


üdv:

egy festő

2015. szept. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne tartsd magadban,ha úgy érzed örömet okoz az alkotás,hogy így fejezheted ki,amit máshogy nem tudsz,de ha szeretnéd,hogy megértsék,akkor bizonyos dolgokat meg kell tanulni,nem azért,hogy úgy tegyél,ahogy mások,hanem azért hogy jobban ki tudd fejezni magad.


Ha olyan típus vagy,mint én,akkor sose leszel tökéletesen elégedett azzal,amit csinálsz,de mégis örülni fogsz neki,hogy megcsináltad úgy,ahogy elképzelted:)

2015. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. 5ös privátba írok
2015. szept. 15. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!