Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi kell ahhoz, hogy jó dalszöv...

Mi kell ahhoz, hogy jó dalszövegeket tudjak írni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Fejen vágjon a MÚZS(ik)A. :D
2015. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehetség.
2015. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
konkrétabb képességek?
2015. szept. 20. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehetség.
2015. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
áh nem értitek.. aki például jól rajzol, annak is vannak egyfajta képességei. jó térlátás, formakövetés, formaértés, megfigyelőképesség. amely képességek nagy részét lehet gyakorolni. kialakítani a szemléletet. nem kifejezett remekműveket akarok írni, egyszerűen csak írogatnék, de nem értek a zenéhez kifejezetten készségszinten. arra vagyok kíváncsi mi szükséges ehhez, hogy valamilyen szinten elsajátítsak képességeket, hogy aztán egészen élvezhető dalokat tudjak írni. rajzolni egyébként tudok. nem is rosszul. és nem gondolom, hogy ha nem tanultam volna semmit, akkor eljutottam volna egy ilyen szintre.
2015. szept. 20. 23:55
 6/9 Zenon ***** válasza:

Jó ritmikai érzék, zenei érzék.

Fontos, hogy legyen képiség, azaz költői képek legyenek benne, de közérthető legyen. Illeszkedjen a dal hangulatához, és ne legyen fogós refrénje, ugyanakkor háttér üzenete is. Azaz esztétikus és velős. Formailag tördelt, kötetlen és főleg páros vagy keresztrímes, viszonylag rövid sorokban.

2015. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zenon ***** válasza:
* legyen, a "ne" nem kell.
2015. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Rajzolni meg lehet tanulni egy bizonyos szinten, de attól még nem leszel rajzoló művész, hogy megtanulod a bevett mozdulatokat és a szokásos sémák szerint szépen le tudsz rajzolni valamit, amit látsz. A dalszövegírás ugyanez. Tehát egyetértek a korábbi válaszolóval, aki azt írta, h tehetség kell hozzá. Én tizenéves korom óta írok dalszövegeket saját- és gyakran más zenekaroknak. Az csak úgy jön és kész. Van, hogy hónapokig nem írok semmit, máskor meg különösebb gondolkodás nélkül kihullanak a fejemből a különböző témájú versek, ötösével/hatosával. Ami biztos, hogy ez nem egy egzakt tudomány.
2015. szept. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rézevőfiamór válasza:

Mindenekelőtt a poétikai alapismeretekben való alapos jártasság. Könyvtárból kérj ki alapműveket.

Legalább az időmértékes verselés alapjait ismerd!

2015. szept. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!