Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jobb agyféltekés rajztanfolyam...

Jobb agyféltekés rajztanfolyam? Kérlek saját tapasztalatotokat írjátok le! Hogy rajzoltatok előtte, utána, segített, megérte stb?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni rajzolni, láttam egy jobb agyféltekés hirdetést, és elgondolkoztam rajta. Kíváncsi vagyok minden tapasztalatra. Elég nagy különbségek vannak az előtte-utána képek között...

2015. okt. 29. 03:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
csak nem valami agykontroll baromság? ne hidd el az ilyen maszlagot.
2015. okt. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem baromság! Semmi agykontrolos marhaság! :) viszont nem mindegy hol és kitől tanulsz! Facebookon van pár rajzos csoport, ahová ha csatlakozol segítenek a tagok, volt aki volt de panasz nem érkezett senkitől. Első körben a látásmódot fejlesztik. Azaz hogy hohyan is nézz egy fotót, hogy ne gabajodj bele ha le akarod másolni. Van erre könyv is. 3 nap alatt simán megtanulod az alapot, kb elfogadható portrét tudsz rajzolni, de az otthoni gyakorlás kell utána! Hasznos dolog. :) de a tanfolyam nélkül is profi rajzos lehetsz, ha kitartóan és rengeteget gyakorolsz (ezt tudom :) ) ha van kérdésed írj, tudok segíteni. Ugyan én tanfolyamon nem voltam, de évek óta rajzolok portrékat. Tudom kihez érdemes menned ha mégis tanfolyamot akarsz (nem átcseszős fajtát)
2015. okt. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Egy kamu, ne vedd be.

Ismerősöm volt, a nagy látásmód az volt, h nézd az arányokat rajzoláskor.

2015. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Jah és hát szinte gondoltam hogy a 2-es tud valakit.

Kis jutalék....

2015. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatják hogyan másolj és adnak hozzá egy ideológiát meg 'titkos' módszereket..
2015. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Milyen jutalék? :D Lol... Csupán a facebook csoportból ismerem azt akinél voltak többen. S mint rajzos én és többen az (aki oktat is) több rajzos jótékonysági akciót végigvittünk betegek megsegítésére. Tudod nagyon jól megismerhetőek az emberek. Nah meg több mint egy éves dolog. Mint leírtam én nem voltam ilyenen. De személyesen ismerek olyat aki igen, nem panaszkodtak. Ahogy elmondtam magadtól is megtanulhatsz. Én fotorealisztikus grafikát készítek. Sok sok meló van benne ahol most tartok. Ennyi. Ha a kérdező szeretne megtanulni segítek. Ha a tanfolyam érdekli abban is, hogy kivel beszélhet. Ennyi.
2015. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen, amúgy vannak "titkos" módszerek, amik nem titkosak. :) Gondolom régóta rajzolsz és ismered őket. :)

Am a tanfolyamon kb a negatív terekre fognak öszpontosítani, rácsos megoldással valamint a rajzolnivaló más nézőpontba helyezésére. Az agynak a megszokott látványnál nem olyan a munkája mint a nem megszokottnál. Azaz vannak berögzült dolgok. Pl egy arcot ha nézel sok részlet felett elsiklik, természetesnek veszi. Rajzolnj kezdetben egyszerűbb ha fejjel lefelé van a kép és úgy rajzolod. Nem megszokott, koncentrál a részletekre. A negtív terek, ez, ill a rácsozással a vázlat hamar pontos lesz. Kb mm pontos. A kifolgozásnál is segít. Kb ezekre lehet számítani. De otthon, egyedül is megtanulhatod, csak sok gyakorlás és türelem kell.

2015. okt. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam ,hogy 'titkos' mert hangzatos neveket adtak olyan dolgoknak,amelyekkel már régen is dolgoztak a kezdő festők. Lehet,hogy nem nevezték negatív térnek,de használták. Itt most mindent jobb agyféltekésítenek, mert az menő, ez nem tetszik,ez a túlmisztifikálás.

Ez olyan,mint az retinadisplay.. hű de tutit név ez ..


A másik,hogy ha van szemben veled egy modell,akkor nem kérheted meg,hogy fejen álljon.. ugye..

Azért írtam,arra jó,hogy valaki másolni tudjon,de kb ennyi.

Ha hozzárakják a színtant,meg az anatómiát az meg már nem jobb agyféltekés.. Ráadásul van pár rajztanár ismerősöm megnézett pár jobb agyféltekés portrét,hát jól meg is mondta,hogy hol vannak elcsúszva..


Voltam ilyen tanfolyamon.. kipróbáltam,de nem vagyok 'hívő' típus. A vicc az volt,mikor az elején egy fejből készült rajzot hasonlítottunk össze azzal,amit a végén egy másolós módival csináltunk.

Na mindegy, nem mondom hogy rossz,csak attól függ mi a célod,meg kicsit sok a hókuszpókusz körülötte.

2015. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a modellt nem kérheted meg, de egy full kezdőnek elindulni jók azok a tippek, így lehet sikerélménye. Idővel, ha gyakorlottabb lesz ezeket már nem "keresi" vagy használja, mert belejön a rajzolásba ill a helyes látásmódba.

Én pl nem használok rácsozást, nem használok fejjel lefele fotót sem. A többi meg az évek alatt megtanult dolgok. Ha valaki megengedheti hogy elmehessen egy tanfolyamra, vagy kell a bíztatás akkor hasznos lehet. Sem ellene, se érte nem vagyok. Mint ítram is, megtanulható otthon.

2015. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben egyetértek.
2015. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!