Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért baj, ha valaki használ...

Miért baj, ha valaki használ referenciaképeket, amikor rajzol?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam már itt az oldalon, hogy ha valaki feltesz egy rajzot, akkor azt azonnal leszólják, hogy "ne képről rajzolj", vagy "rajzolj fejből".

Mintha ez annyira hihetetlenül egyszerű lenne.

A legtöbb nagy művész is használt/használ referenciákat, mert nem lehet mindennek pontosan tudni az anatómiai felépítését, és ilyenkor jól jön pl egy emberi test, ami egy adott pózban van, mondjuk pont abban, amit szeretnénk ábrázolni a képünkön. Nem arról van szó, hogy ilyenkor teljesen lemásoljuk az egészet, csak nagyjából megnézzük, hogy hogy lenne arányos, vagy hogy ilyenkor az izmok hogy állnak/feszülnek. Fejből ezt elég nehéz, hacsak nem millió meg egy ilyen pózt rajzoltál már meg előtte.

Élő modellel még elnézőbbek itt az oldalon, de sajnos nincs egy ember mindig a zsebemben, hogy előhúzzam és megmondjam neki, hogy éppen hogy kéne beállnia, mert szeretném lerajzolni. Ilyenkor nagyon jól tud jönni a referenciakép.


Szóval a kérdés, hogy miért is baj, ha valaki használ képet rajzolásnál?

Vagy az már nem is tehetséges, aki nem tud "fejből" összehozni egy Feszty körképet pl?



2016. febr. 14. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj. Pont ezért, amit mondasz, hogy nincs nálad mindig egy zsebmodell. Bár én gondolkoztam már rajta, hogy veszek valami kisebb fabábut, aminek mozgathatók a végtagjai. Bár azt nem tudom, létezik-e ilyen. :D

Szerintem ne foglalkozz ezekkel a hozzászólásokkal, eleinte a másolás is nehéz, és szerintem azért tanulni is lehet belőle. Régebben én is sokat másoltam, aztán valahogy szépen elkopott, már nem szeretem, mert tök steril lesz tőle a kép, nem lesz benne belőled semmi. De véleményem szerint nincs vele baj.

2016. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek szeretnek fölöslegesen okoskodni főleg ezen az oldalon. Az érvelésed teljesen helytálló. Nincs azzal semmi baj ha valaki felhasználja egy másik kép olyan részletét ami neki éppen tetszik azért hogy a lehető legjobban meg legyen elégedve a saját munkájával és fejlődjön.


Sőt az sem baj ha egy az egyben lemásol valamit mert ahhoz is kell tehetség. Bár személy szerint én azt elég unalmasnak tartom.

2016. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zgyzgy ***** válasza:
83%

Ez teljesen megszokott, gyakran technikailag lehetetlen más módon megoldani.

A régi nagyok is használtak sokféle segédeszközt, Munkácsy is gyakran fotóról rajzolt.

2016. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hasznalj referencia fotót, mindaddig amig nem sért törvényt. Munkácsy csak egy a sok közül aki fotókat (is) felhasznált.

A korabeli időkben persze modellről mintáztak, vázlatokból dolgoztak, megragadott- kiragadott elemekből.

2018. nov. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!