Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetne hangfelvételből...

Hogyan lehetne hangfelvételből rekonstruálni egy zenekari mű kottáját?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy például zeneszerzők, zeneértők foglalkoznak ilyennel, de nem tudom mennyibe kerülne. Van esetleg valamilyen program ami segít az ilyesmiben?

2016. márc. 23. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha pl. van füled és esetleg játszol valamilyen hangszeren, akkor jó esélyed van a sikerre.
2016. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fersk ***** válasza:
Midi-ből esetleg: Sibelius - fizetős, MuseScore -ingyenes.
2016. márc. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hegedűn játszom, tehát a hallásom jó, csak nagyon kevés szolfézsképzettségem van, ez pedig nagyzenekari mű, nem tudom mire jutnék vele.. De köszi, megnézem ezt a kettőt aztán vagy nekimegyek vagy nem.
2016. márc. 24. 12:51
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hegedűn játszom, tehát a hallásom jó,"


Én meg holnap veszek egy cimbalomt és azon fogok játszani. Akkor nekem is jó lesz a hallásom?


A te (zenei) hallásod nem, hogy nem jó, de egyenesen nincs is. Akinek van hallása, az akár játszott korábban bármilyen hagszeren, akár nem, hallásból le tudja kottázni a művet, ha hiszed ezt, ha nem.

2016. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bockes ***** válasza:
Melyik ez a mű? Biztosan meglehet szerezni valamelyik kottatárból. Ha neten van, linkeld be. Egy szólamot nem olyan nehèz lekottázni. Az egèsz zenekart má kihìvás! :)
2016. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!