Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mekkora az esély arra, hogy...

Mekkora az esély arra, hogy egy jól megírt romantikus regényt kiadjanak a szerzői jog megvételével?

Figyelt kérdés
írnék egy könyvet, de nem tudom mekkora eséllyel adnák ki. Azt hallottam, hogy csak befutottaknak van esélyük. Ez igaz?

2016. ápr. 16. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag esélytelen.
2016. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek már neve van, neki szinte bármilyen művét kiadják, hiszen csak az író neve elég reklám, hogy legyen kereslet a könyvre.

De ismeretlenként így kiadatni valamit, ahhoz valami nagyon fantasztikusat és egyedit kell alkotni, hogy a kiadó tényleg azt lássa hogy megéri neki a dolog. Romantikus témában pedig szerintem különösen nehéz újat alkotni.

2016. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szerzői jog nem megvehető, arról nem lehet lemondani. kevered a kiadási/ publikálási joggal.


De értem a kérdést.

A válasz: gyakorlatilag nulla.

2016. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a befutottaknak van esélye, akkor egyáltalán honnan jönnek a befutottak?


Amúgy külföldön több esélyed lehetne. Ebben az országban szerintem az emberek inkább azokat a könyveket veszik meg, amelyeken angol név van és eleve onnan is származik.


Ha lenne egy alternatív valóság, ahol mondjuk a Harry Pottert egy magyar nő írta volna, a nyakamat rá, hogy ma fingunk nem lenne róla, hogy Voldemortot eszik vagy isszák. Persze nem azért, mert a Harry Potter olyan rossz lenne, de mivel magyar írta volna, ezért "jó nem lehet" xarság miatt.

Legalábbis én így érzem.


Persze attól még megéri próbálkozni. Azzal, hogy elküldöd a kiadóknak az írásod, nem veszítesz semmit.

2016. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha csak a befutottaknak van esélye, akkor egyáltalán honnan jönnek a befutottak?"

Egyrészt szerencse, másrészt kitartás kérdése, azon felül persze hogy tényleg jó legyen amit ír az ember. Például Rowlingot is nyolcan utasították el az első Harry Potter könyv kiadása előtt, ehhez képest ma már...

Másrészt meg vannak más lehetőségek is egy könyvet kiadatni, akár saját költségen, még ha minden kiadó el is utasít, amin persze ugyanúgy lehet hatalmasat bukni is, mint nyerni.


Na meg persze fontos az is amit írtál, nem mindegy, milyen nyelven ír az ember. Na mondjuk nem hinném hogy azért, mert ami magyar az rossz lenne, hanem egyszerűen egy magyar nyelven írt mű célközönsége mennyi lehet? Max 15 millió? Ehhez képest hány emberhez juthatna el angolul? Na és kínaiul?

2016. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PresidentEvil ***** válasza:

"Amúgy külföldön több esélyed lehetne."


Biztos vagy ebben? Magyarul semmi esélye nem lenne, ha meg angolul vagy más világnyelven írna, nagyságrendekkel több íróval kellene versenyeznie.

2016. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!