Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok vélemény, építő...

Mondanátok vélemény, építő kritikát az első digitális rajzomról?

Figyelt kérdés

Mit kéne szerintetek gyakorolnom, máshogy csinálnom?


[link]



2016. szept. 3. 18:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Egérrel csináltam
2016. szept. 3. 18:52
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Nos én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az első próbálkozásod egérrel ilyen jó lett. Ez egyszerűen képtelenség...


Egyébként az animés stílushoz képest az anatómia passzol, a színezés elsőre nem rossz, de sokkal jobb is lehet még ha gyakorlod. A kompozíciót ilyen formában nem javaslom, még ha melltől lefelé el is vágod, a fél szarvat és a ruhaujjakat érdemes lett volna befejezni, így kissé zavaró a befogadónak. Ez már inkább szőrszál hasogatás, de egy valamivel vastagabb ecsetet is használhatnál a lineart-hoz vagy kísérlet képpen megpróbálhatnál éles kontúrok nélkül, színfoltokat használva dolgozni, hasonlóan, mint a szem belselyében tetted.

2016. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
tök jól néz ki :D pedig egérrel rohadt nehéz rajzolni XD gyakorolj minél többet, szerintem nincs benne semmi, amin külön dolgoznod kellene
2016. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsõnek szerintem tök jó.

A "glossy" effektbõl vegyél szerintem vissza kicsit, túl mûanyag érzést kelt, meg talán a színhasználat lehetne kicsit változatosabb..

2016. szept. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elsõnek szerintem tök jó...

A "glossy" effektbõl vegyél vissza szerintem, túl mûanyag hatást kelt meg talán a színhasználat lehetne kicsit változatosabb. De így tovább, tényleg van hozzá tehetséged.

2016. szept. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért én annyira nem vagyok elájulva. Első próbálkozás egérrel sem nehezeb, mint dihitális tollal. Nem rossz, de nekem nagyon giccses. Mit gyakorolj? Mintent. Nézegess ilyen stílusú rajzokat, és csinálj te is sokat. Majd egy idő után belejössz, és remélhetőleg kialakul a saját stílusod.
2016. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#3as vagyok, most nézem hogy bebugolt az oldal amikor írtam és mind2 próbálkozásom kikerült :D azért írtam újra mert azt hittem az elsõ eltûnt az éterben.
2016. szept. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz elsőnek. Mielőtt digitálisan próbálkoznál gyakorold az arányokat papíron. Később pedig lesd meg az árnyékolást (ábrázoló geometria szemszögből is) majd gyakorold.

Én kb 12 éves korom óta rajzolgatok manga körben is. (művészetibe jártam anno a grafika, ábrázoló geometria OP volt. Az osztályban 4 en rajzoltunk rendes arányosan xD )


Arány az alap, nem poénból rajzolgattunk vacak kockákat gömböket drapériát stb. @_@ hogy én mennyire utáltam xD

2016. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aha. Szóval ez igazából nem is rajz, hanem valami, amit görbékkel hoztál össze. Egérrel persze pepecsmunka, ezt nem tagadom. Maga a stílus aranyos, de kíváncsi lennék, kézzel hogyan rajzolsz. És érdemes lenne többféle ecsetet,színezési módot kipróbálnod. Mangáknál jól néz ki, amikor sok színt használsz.

Nem tudom miért, de sokan kedvelik csak a vörös, fekete, lila és zöld használatát.

Ilyesmire gondoltam: [link]

Ez nem egérrel van, de ha sokat gyakorolsz, akkor ha a lineartot nem is, de a színezést meg fogod tudni oldani. Tudom, a digitális tábla előtt én is évekig egérrel színeztem. (Nem Manga Studioban, Easy Paint Tool Sai-ban)

2016. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!