Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az interneten egyre több...

Az interneten egyre több tehetséges kisgyerek, kiskamasz látványa, milyen behatással bír az átlaggyerekekre, átlagemberekre, nem érzik magukat senkinek, lúzernek?

Figyelt kérdés

Természetesen, ösztönzőleg is hathat egyesekre, ha tehetségeket lát, de nem gondoljátok, hogy az átlagos gyerekek, tinik, felnőttek mindettől pocsékul érzik magukat.

Nektek, nincs ilyen érzésetek? Egyes felvételek után, nem érzitek úgy: "Senki vagyok, nem értek semmihez, nekem, miért nem megy semmi? Miért nem sikerül semmi, amit megpróbálok? Ha megszakadok, sem tudok kihozni magamból egy értelmes eredményt. De ha valamiben jó vagyok, akkor sem érek el semmit, mert mindig van egy kiemelkedően tehetséges, aki miatt háttérbe szorulok."



2016. szept. 6. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban néhány embert ösztönöz, de a legtöbbünket frusztrálja az egyre több tehetség.

Gyerekeinket mi is próbáljuk úgy nevelni, hogy csak annyit várjanak el önmaguktól, amennyi jólesik nekik. Többször elmagyaráztuk nekik, az arany középút a legmegfelelőbb mind közül, a szélsőségek semmiben nem hasznosak.

A gyerekeket tanítani kell, ám hagyni kell nekik teret is. Nem kellene belekényszeríteni felesleges hajtásba, viszont nem szabad hagyni hogy elkallódjanak. Sajnálatosan, az oktatási rendszer nem vette és nem veszi figyelembe, mindannyian egyének vagyunk, különböző képességekkel, nem lehet egy kaptafára ráhúzni mindenkit. Valakinek a matek megy jól, valakinek a nyelvtan, egyeseknek zenei, grafikai, sporttehetsége van, de a legtöbben átlagosak vagyunk. Ám az átlagosok között is eltérőek a képességeink.

A társadalomnak nem szabad elfelejtenie, az átlagemberek tartják fen a világot, nem a kiemelkedő tehetségek. Utóbbiak többsége csupán hullócsillag, hirtelen, látványos fényükkel elkápráztatnak, majd eltűnnek.

2016. szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mér régen meg úttörőtábor volt, meg mindenféle kitüntetések.
2016. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lesznek ettől lelki betegek. Tudomásul kell venni, hogy nem vagyunk egyformák, van aki ebben jobb, van aki abban. Én már gyerekkoromban is szívesen néztem-hallgattam, ha valaki nálam ügyesebb tornász vagy zenész volt, akár felnőtt volt az illető, akár velem egykorú, vagy még nálam is kisebb. Akkor fakadtam volna sírva, ha velem egyszintű zenészeket kellett volna hallgatnom. :)


Egyébként ezek a tehetségkutatók még a normális kategóriába tartoznak, mert mégiscsak valós teljesítményre fókuszálnak.


De a mai világban valós teljesítmény nélkül is a fókuszba lehet kerülni, elég hozzá egy herevasalás.


És ne felejtsük el, hogy a gyerek az gyerek, de nem hülye. Ők ezt pontosan látják, és tudják is hova tenni.

2016. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos, fontosabb megtalálni azt, hogy mi okoz örömöt,mikor csináljuk.


Mindig lesz jobb, szebb, ügyesebb, de mi az ára, azt is érdemes nézni. Ki tudja .. Sokan nagyon sokat feláldoznak a sikerért, ha mást nem is , az idejüket..


Ki tudja mi a jó, az biztos, hogy sok dolog nem olyan egyszerű,mint aminek látszik.

2016. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te most netes világban, rengeteg(Dunát lehet ereszteni velük) önjelölt én ""nagyon egyedi különleges őstehetséges művész"" fiatal lány vagyok fiatalokról beszélsz?
2016. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös!


Valóban sok önelégült fiatal van, akikbe szorult némi tehetség, de semmi kiemelkedőt nem tudnak mutatni a művész terén. Habár a művészet megítélése relatív, ráadásul minden korszaknak megvan a maga divatirányzata.

Manapság sokkal többen zenélnek, énekelnek, táncolnak, rajzolnak, festenek, sportolnak, mint régebben. Ebből eredően egyre többen szeretnének megélni a hobbijukból.


Néhányan annyira tehetségesek, hogy elszégyenli magát az ember mellettük. Gondolok itt, az egyre több zsenigyerekre. Némelyik olyan képességekkel rendelkezik, hogy azt képtelenség tanítás útján elsajátítani.

Pl.: 3 éves gyerek, aki profin dobol. Ha belegondolunk, mennyi ideje volt ezt megtanulni? Az első 1,5 évben szinte csak vegetálnak a csecsemők. Fizikailag sem képesek 2 éves kor alatt összetetten kontrollálni a mozgásukat.

De a 4-5 évesek profikat megszégyenítő képességeiket sem igazán lehet megmagyarázni.

Persze, régen is akadtak csodagyerekek, akik az internet hiányában nem kaptak elég nézettséget, ezáltal ismeretséget.

A szakemberek is elismerik, a mai népesség fejlődése roham tempóban folyik az emberiség létezésének eddigi idejéhez képest. Többet fejlődött az emberiség az elmúlt 100 illetve főleg az elmúlt 50 évben, mint

2016. szept. 10. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!