Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Legmeghatározóbb film, könyv,...

Legmeghatározóbb film, könyv, zene, színházi előadás életetekben?

Figyelt kérdés
Ha így nem megválaszolható a kérdés, akkor kedvenc.
2016. okt. 31. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Életkoronként más.

Világjáró Krisztinka volt az első, amit egyedül olvastam el. Aztán következtek a Pettyes, Delfin, indiános könyvek. Szilvási, Robert Merle, Szepes Mária, Moldova György, Asimov.A legtöbb diákkal ellentétben a kötelező olvasmányokat is kedveltem. Nem emelnék ki külön egyetlen könyvet sem. Voltak felejtősek is, de néha lazulni is kell. Majdnem kifelejtettem Rejtő Jenőt! Lőrincz L. László sem maradhat ki a sorból.

Zene. Mozart Kis éji zene, igazi vonósnégyes által, Kovács József előadása, mikor még karrierje legelején járt. Az élő előadás maga volt a csoda a mi kis falusi kultúrtermünkben!

Színház: Szakonyi . Adáshiba. ( Igaz, hogy csak a TV-ben, de remek színészekkel!)

2016. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
24%

Schindler's List (film)

Bhagavad-Gita (hindu legismertebb szentiras)

Biblia

nagyon reg voltam szinhazba nem emlekszem egyre sem


sok egyeb film is meghatarozo volt de mas kategoriajuk, LotR, SW...

Tolkien konyveit ajanlom mindenkinek ugy hogy en meg nem olvastam el oket:P

2016. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fhu hát igen életkoronként mást mondanék én is:D

Kicsiként teljesen a star wars világában éltem egy darabig, de a gyalog galopp is nagy kedvenc és személyiségformáló volt. Ezek után a harry potter (könyv) világ következett, másra nem is bírtam gondolni, szóval akkoriban elég meghatározó volt mindkettő. Ekkoriban nem volt se olyan zene, se olyan előadás ami ennyire nagy hatással lett volna rám. A következő állomásnak a most-ot mondanám (kb a felnőtté válás időszaka). Itt a zene mindenképp meghatározó, talán leginkább Ronnie James Dio munkásságát mondanám úgy egyben, amúgy különböző kisebb időszakokra van hogy más előadó pár száma, vagy egy-egy szám jellemző. Színházi előadásra nincs igazán meghatározó, de a kedvencem A két Korea újraegyesítése. Filmre a rekviem egy álomért mondanám, az ténylegesen elgondolkodtatott és megérintett. A könyv az nehézkesebb, mert több is van ami nagyon tetszett és/vagy ami formált. Ami nagyon tetszett az a Ready player one, de ezen például nem kellett annyit agyalni. Ami több gondolatot ébresztett az az Édes Anna volt, Az átváltozás Kafkától és a Perfet Rachel Joyce-tól. Amúgy én bevenném a listára a sorozatokat is, manapság már nagyon jól összerakott értelmes minőségi sorozatok is vannak és rám például sok hatással is volt:)

2016. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Huha...nehéz kérdés.

Igazából, mint mű is, meg mint film is Danta-Isteni színjátéka volt rám hatással.

Könyv: Kedvenc könyvem van, az pedig a Gogol-A köpönyeg, magamtól olvastam ki, csak úgy rátaláltam a könyvtárban, szerintem egy eléggé érdekes, jó könyv, bár nem vagyok nagy könyvrajongó.

Zene: Deniztől az Egyetlen c. szám már nagyon sokszor erőt adott nekem, meg Sub Bass Monstertől a Menj tovább.

Színházi előadásokra pedig nem igazán járok, voltam néhányan életem során, meg olvastam már drámákat is, de nincs kedvencem.

2016. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Legmeghatározóbbat írok, mert nem feltétlenül kedvenc vagy legjobb, de nagyon fontos szerepet játszottak az életemben:


Könyv: Camus - Közöny


Ezen regény során döbbentem rá arra, hogy meg lehet kérdőjelezni bármit.


Zene: Nine Inch Nails - We're In This Together


Ez a dal volt az első a NIN-től amit megismertem, és a továbbiak is teljesen azt a hangulatot nyújtották, amit én is éreztem akkoriban.


Film: Itt nem tudok meghatározót mondani, csak kedvencet: 2001: Űrodüsszeia


Mert ebben forr össze leghatásosabban a hang, a kép és a tartalom.


Színházi előadás: nincs, nagyon keveset voltam színházban.

2016. nov. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ugyan nem írtad be a sorba, de volt pár film, ami szerintem érdekes és értékes: Kuroszava: A vihar kapujában ; Andrzej Wajda: Minden eladó, a magyar filmek közt is sok van, de most a" Hogy szaladnak a fák" ugrott be elsőnek.
2016. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pootie Tang az
2016. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Film: Jöjj és lásd (háborús), Good bye Lenin! , A levendula illata

Könyv: Zabhegyező, 1984

Zene: Mahler: 5.szimfónia Adagietto, Katyhusa, Beatles: Help

Rám ezek voltak nagyon nagy hatással :)

2016. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Film: A jövő kezdete;

Könyv: Fredrik Backman: A nagymamám azt üzeni, bocs;

Zene: (pl.:) Desperado: Szabad vagy;

Filmsorozat: Dokik; Doki

2016. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam is életkoronként mindig más volt:

Filmben:

Régen : Addams family, Beetlejuice ,akkoriban szerettem ilyen filmeket.

Most : Interjú a vámpírral , hangulata meg zenéje miatt szeretem.


Könyvben:

Régen: Harry Potter maga világa tetszett benne.

Most: Anne Rice vámpír könyvei. valami meg tetszett benne. :D


Zene:

Régen: animek soundtrack volt nagy kedvenc(fiatalon)

Most: videojátékok soundtrack nagy kedvenc.

2016. nov. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!