Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nektek melyik rajzstílus jön be?

Nektek melyik rajzstílus jön be?

Figyelt kérdés
Én általában vázlatszerűen (sketch) rajzolok, szerintem könnyű, és nekem baromira tetszik az a vonalkázós dizájn. Emellett sokan szeretik (én is) a chibi és az anime stílust, mert tök fain, meg ötletes. Viszont szeretem a realistát is, de az nálam nagyon időigényes. Nektek melyik tetszik? Csak kíváncsiságból :3

2016. nov. 4. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "vonalkázós dizájn"? :'D Úgy érted, vonallal tónusozni? Akkor lehet, hogy bejönne neked a stílusom. Vagy nem.

Az anime (manga) stílus azért elég tág fogalom, kezdve a semi-realistictől egészen a super deformed karakterekig, és az is, hogy milyen nemű a célközönség. Mert ugye nem mindegy, hogy a Berserk tetszik vagy a Pokémon.


Én nagyon kedvelem a vízfestményes illusztrációkat, mint ez: [link]

A realista képekből csak azokat szeretem, amik valami egyedit is megmutatnak, tehát nem egy fényképet másolnak le, a hiperrealizmus érdekes, de önmgaában nem vonz, és öncélú is. Manga stílusból a shoujo-t kedvelem, főleg a kortárs európai mangakák műveit és Umino Chica stílusát. Az absztraktot sosem szerettem, de vannak olyan kissé stilizált és absztrakció felé hajló képek, amiket szeretek, mint például Réber László illusztrációi. És a félrealisztikus ceruzás illusztrációkat, mint Tony DiTerlizzi képei.


ui: Mutathatnál képet!

2016. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából minden tud jó lenni a maga nemében nem tudnék kedvencet választani. Én is több technikát használva alkotok, mikor mi illik a hangulatomhoz és a témához éppen, viszont én leginkább realisztikus dolgokat alkotok, csak általában van bennük egy szürreális csavar:D. Vagy ha nem, akkor groteszk, elnagyolt figurákat csinálok. Nagyon rajzfilmes, animés, chibi meg cuki stílusokban nem igen szoktam alkotni, de nézni lehet jó ettől még. A "vonalkázós dizájnt" én se értem teljesen amúgy:D Meg azért az hogy hogyan árnyékolsz az teljesen más téma mint hogy milyen stílusban rajzolsz (pl amit említettél, anime, realista stb). Ugyanis anime stílusban is lehet pl akvarell festményt csinálni és erőteljesen vonalas grafikát is.
2016. nov. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sobo8 ***** válasza:
Nekem a kedvenc stílusom a reneszánsz.
2019. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!