Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy színházi ügyelőnek milyen...

Egy színházi ügyelőnek milyen végzettség szükséges? Kiből lehet színházi ügyelő?

Figyelt kérdés

2016. nov. 10. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
lehet érettségi
2016. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Felénk csak a rutin meg az évek, no meg az egyéb személyi kvalitások számítottak. Egy mezei érettségi azért nem árt, de egyéb végzettség nem kellett. (Az érettségit viszont többen is levelezőn csinálták meg a színház mellett.)


Ügyelők mindig belső emberből lettek, akik éveket lehúztak már más munkakörben a színfalak mögött, és a főnökség üresedés esetén úgy döntött, hogy X vagy Y alkalmas lehet erre a feladatra.


Ez vidéki színházban volt úgy 5-25 évvel ezelőtt, nem tudom ma mi a pálya, főleg Pesten.

2016. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Nézd meg aSzomszédok teleregényt Kutya úr sokat mesél a szinhàzi ügyelőségről:))) Bocsi tudom kicsit off;)
2016. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

# 3


És tényleg! :) Egyáltalán nem off, tök jó, hogy eszembe juttattad.

Mellesleg Mágenheim doktor nálunk színészkedett a teleregényes korszaka előtt. :)))

2016. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
77%
akkor megvolt egyben a színházorvos is.
2016. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sem a végzettség a fontos, és örülök, hogy ez a színházi szakma is érdekel még valamit. Én Veszprémben játszom, szívesen válaszolok privátban minden kérdésedre. El sem tudnám képzelni az előadást ügyelő nélkül. Határozott, megbízható és becsületes emberek egytől egyig. Ha bármi probléma akad előadás alatt, az ő felelős döntésük, hogy miként oldják meg. De én még olyannal nem találkoztam, aki nem oldotta volna meg az aktuális problémát.
2016. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!