Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan adjak ki verses kötetet?

Hogyan adjak ki verses kötetet?

Figyelt kérdés
Van körülbelül 70 darab versem, és láttam más verses köteteket, amikben volt 30-50 db, szóval gondoltam én is megpróbálkoznék vele. Mások támogatták ezt az ötletem, mert állítólag jók is a verseim. Mit kell tennem, hogy ezt meg tudjam valósítani? Mik a lépések, részletek, stb?

2016. dec. 28. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerzői kiadásban. Akkor nem kell hozzá meggyőzni senkit, hogy kiadja. De ettől még nem lesz rá kereslet. Lesz egy rakás eladatlan könyved.

Amúgy az semmit sem jelent, ha az ismerőseid, rokonaid szerint jó.

A helyedben feltenném magamnak a kérdést: mi a célom? Ha a célom az, hogy a verseimet olvassák, akkor először az interneten publikálom őket, ezzel igényt teremtek a könyvre. (jó esetben) Ha viszont promóció nélkül adom ki a könyvet, pusztán azért, hogy elmondhassam magamról, hogy van egy kiadott könyvem, akkor ez nem más, mint egy egotrip.

Másképpen fogalmazva: a költészet iránti alázat, vagy a becsvágy vezérel? Ez a nagy kérdés. Mert ha az előbbi, és nem az utóbbi, akkor a könyvkiadás nem az első lépés, hanem az utolsó, ami egyfajta jutalom az elért teljesítményedért és kivívott elismerésedért.

Tehát a lehetőségek: kiadni saját pénzen, nulla ismertséggel, vagy felépíteni magad a közönség szemében, ezáltal igényt generálni a könyvre. A te döntésed.

2016. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
29%
Jó párszor volt már a kérdés.
2016. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!