Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Waffen SS fúvószenekari...

Waffen SS fúvószenekari kottákat megsemmisítették?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kerestem az interneten Waffen SS indulók hivatalos (akkoriban hangszerelt) kottáit, de sehol sem találni semmit. Még itt kijelenteném, hogy nem az eszme miatt, hanem a dallamosság miatt érdekelne, csakis saját használatra, böngészésre. Szerintetek ezeket anno a háború elvesztése után megsemmisítették/elégették? Énekes kottákat (1-2-3 szólamú dallam) sokat találtam, de kifejezetten fúvószenekarra/zenekarra hangszerelt verziót sehol sem találni. Lehet, hogy egy-két múzeumban őriznek még példányokat, de sajnos az interneten nincsenek fent. Nagyon érdekel a téma. Megpróbáltam saját hangszerelést írni egyhez, ám nehéz visszaadni azt a hangzást, amit az akkoriban játszott kottákból tudtak produkálni, ráadásul semmilyen információ sincs arról sem, hogy hány és milyen hangszerre írták őket, szóval csak találgatni tudtam. Ha valaki szakértője a témának, szívesen elküldöm neki (jelenleg prototípus változatban van meg = elég igénytelen a kottakép, még nincs befejezve).

Valami ötlet esetleg, hogy hol lehetne ilyeneket találni? Ha múzeumban van, azt biztosan nem adják ki csak úgy...



2017. jan. 11. 17:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a Yad Vasem Múzeumban (Izrael) lehet, hogy tudnának segíteni Neked...és szerintem nem véletlen, hogy nem találod...
2017. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!