Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék blogírásba kezdeni....

Szeretnék blogírásba kezdeni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Be kell vallanom, alig tudok valamit a blogokról, nem is olvasok ilyesmiket. Lehetséges, hogy arra, amire én szeretném használni nem is ez a megfelelő felület, ezért szeretnék segítséget kérni. A helyzetem a következő:író szeretnék lenni. Nem magamról meg a teljesen hétköznapi életvitelemről akarok írni, hanem novellákat, egyéb szösszeneteket szeretnék közzétenni azt remélve, hogy az írásaim közönségre találnak, a pozitív visszajelzések egy kis írói önbizalmat, az építő kritikák pedig fejlődést es tapasztalatok szerzését eredményezik majd.

1. kérdésem: Ha ilyen céllal vágnék neki a dolognak,azt blog formájában érdemes tennem?

2. Ha igen, milyen oldalt ajanlanátok ehhez?

3. Az írásaim mennyire lesznek védettek? Úgy értem, ha én a sok személyes gondolatomat kiblogolom, mennyi a lehetősége annak, hogy bárki "ellopja" ezeket a szövegeket és sajátjaként használja fel később? (úgy érzem ennyi paranoia elkerülhetetlen:D)

4. Lehet ez most buta kérdés... De hogyan válik egy blog népszerűvé? Folyamatosan hirdetgetnem kell és mindenhol megosztanom a linkjét hogy rátaláljak egy pár olvasóra? Hogyan fogják felfedezni éppen az én blogomat? Nem igazán értem a rendszerét.

Előre is nagyon hálás vagyok minden épkézláb válaszért!



2017. jan. 17. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztosan van íróknak külön oldal, bár gondolom a legtöbb angol. A blogokról nem sok mindent tudok, de ha gondolod, szívesen elemzem egy írásodat.
2017. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Regisztrálj fel wattpad-re, nagyon jó kis oldal, én is fent vagyok. :-) Olyan mint egy blog, csak ez sokkal másabb és jobb. Az írásaid védettek, senki nem tudja őket ellopni, mert van egy olyan biztonság ezen az oldalon, hogy nem lehet kimásolni a szöveget, amit írtál.

Ha népszerűvé szeretnéd tenni, akkor csatlakozz facebookon különböző magyar wattpad csoportokba, ott nyugodtan lehet hírdetni. Remélem tudtam segíteni, ha kell még segítség, akár regisztrációhoz, akár blogoláshoz, nyugodtan írj üzenetet. :D

2017. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csicsky ***** válasza:

Az igaz, hogy kimásolni nem lehet, de képernyő-fényképezéssel már el tudom menteni a szöveget és aztán az így elmentett szöveggel lehet próbálkozni. Ha valaki nagyon meg akarja szerezni a szöveget, akkor önmagában ez a „kimásolhatatlanság“ nem sok védelmet nyújt. Itt ír a Wattpad a szerzői jogokkal kapcsolatban (ehhez kell igazodni):


[link]

2017. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!