Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lehetett volna a kis...

Milyen lehetett volna a kis bicebóca története, ha nem egy falusi általános iskolában, hanem egy nagyvárosi egyetemen játszódik?

Figyelt kérdés

2017. márc. 20. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Ha ma játszódna, akkor valószínűleg már akadálymentesítve lenne az egyetem, gond nélkül tudna közlekedni. A hátrányos helyzete miatt meg igényelhetne lakhatási meg szociális támogatást.

Mivel az egyetemre sokan járnak, biztos talált volna barátokat is. Szóval szerintem nem lenne neki rossz.

2017. márc. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

Az első el van tévedve. Az egyetemeknek legfeljebb a bejárata lehet akadálymentesítve, és nem adnak senkinek lakhatási támogatást: Legalább is a magyar gyerekeknek nem. Kapnak 20-30.000 Ft ösztöndíjat, és egy kollégiumi helye.

De sem akkor, sem ma nem sok esélye lett volna/lenne bejutni az egyetemre.

2017. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

De igen, akadálymentesített, legalábbis, ahová én járok, ott igen, habár nem voltam még minden épületben.

A szoctám és laktám is jár még mindig. Hogy érted azt, hogy a magyarok nem kapnak? Magyar egyetemről beszéltem, más országok egyetemi rendszerét nem ismerem. (Vagy ez a külföldi cserediákok és/vagy határon túli diákok ellen irányult? Akkor se stimmel, mert ugyanúgy kap a magyar diák is, mint ők, ha rászorul). Tudom, hogy nem igazságos a támogatások elosztása, meg a HÖK lenyúlja a felét, stb. de akkor is létezik ez a lehetőség, és a szélsőségesen hátrányos helyzetű diákoknak - mint a kis Bicebóca is- azért többnyire szoktak adni valamennyit.


Egyébként, visszatérve az eredeti kérdésre, ha nagyon szigorúan vesszük, akkor elég rövid lenne a sztori:


- Jó napot kívánok! Szeretnék az egyetemen tanulni.

- De hát te egy általános iskolás korú gyerek vagy! Mit keresnél egyetemen.

- Ja, tényleg! Elnézést, viszlát! :)

2017. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!