Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés
Kőberling Ildikó nevű felhasználó kérdése:

Milyen lehetett volna a kis bicebóca története, ha nem egy falusi általános iskolában, hanem egy nagyvárosi egyetemen játszódik?

03-20 23:48  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Ha ma játszódna, akkor valószínűleg már akadálymentesítve lenne az egyetem, gond nélkül tudna közlekedni. A hátrányos helyzete miatt meg igényelhetne lakhatási meg szociális támogatást.
Mivel az egyetemre sokan járnak, biztos talált volna barátokat is. Szóval szerintem nem lenne neki rossz.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 03-21 02:16 Privát üzenet
Az első el van tévedve. Az egyetemeknek legfeljebb a bejárata lehet akadálymentesítve, és nem adnak senkinek lakhatási támogatást: Legalább is a magyar gyerekeknek nem. Kapnak 20-30.000 Ft ösztöndíjat, és egy kollégiumi helye.
De sem akkor, sem ma nem sok esélye lett volna/lenne bejutni az egyetemre.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 03-21 07:27 Privát üzenet
De igen, akadálymentesített, legalábbis, ahová én járok, ott igen, habár nem voltam még minden épületben.
A szoctám és laktám is jár még mindig. Hogy érted azt, hogy a magyarok nem kapnak? Magyar egyetemről beszéltem, más országok egyetemi rendszerét nem ismerem. (Vagy ez a külföldi cserediákok és/vagy határon túli diákok ellen irányult? Akkor se stimmel, mert ugyanúgy kap a magyar diák is, mint ők, ha rászorul). Tudom, hogy nem igazságos a támogatások elosztása, meg a HÖK lenyúlja a felét, stb. de akkor is létezik ez a lehetőség, és a szélsőségesen hátrányos helyzetű diákoknak - mint a kis Bicebóca is- azért többnyire szoktak adni valamennyit.

Egyébként, visszatérve az eredeti kérdésre, ha nagyon szigorúan vesszük, akkor elég rövid lenne a sztori:

- Jó napot kívánok! Szeretnék az egyetemen tanulni.
- De hát te egy általános iskolás korú gyerek vagy! Mit keresnél egyetemen.
- Ja, tényleg! Elnézést, viszlát! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 03-21 14:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
20+ feletti hölgyek. Szerintetek falusi kisvarosi, vagy nagyvárosi férfi a jobb hosszútávú kapcsolatra?
Miért vannak a falusi/kisvárosi lányok úgy, hogy a nagyvárosi fiúk jobban néznek ki?
Van valami különbség a nagyvárosi és a falusi/kisvárosi fiatalok között?
Nagyvárosi Lányok! Nektek a falusi srácok mennyire jönnek be?
Ezek szerint a falusi csajok is ugyanolyan durván válogatnak külsőre, mint a városi meg nagyvárosi csajok?
A posták hogy működnek? Ugyan annyi idő alatt jut el a levél, ha egy kis falusi postán adom fel, mintha egy nagyvárosi főpostán?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu