Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a magyarázat az ihlet...

Csicsky kérdése:

Mi a magyarázat az ihlet jelenségére?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki zeneszerzéssel foglalkozik és gyakran mesél nekem arról, hogy ez akkor megy neki a legjobban, ha a legújabb barátnője neki ihleted ad. Próbáltuk megfejteni, hogy ez hogyan működik, mi ennek a titka, miként lehetséges az, hogy ha vele beszél akkor utána egyszeriben megy neki a komponálás. Található valahol valamilyen leírás, magyarázat arról, hogy ennek mi a mechanizmusa? Állítólag a modern lélektan már tud magyarázatot adni az ihlet jelenségére.

2017. ápr. 5. 02:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Más tudatállapotba kerül attól, hogy beszél a "múzsájával". Ettől valamilyen módon megváltozik az ingerület átvitele az agysejtjei között és olyan kapcsolódások jönnek létre az agyában, olyan gondolatok és benyomások születnek amelyek alapállapotban nem léteznek. Valahogy így.
2017. ápr. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a modern lélektani magyarázatot, sem másmilyent, csupán a saját elképzelésem alapján tudok válaszolni. Szerintem arról van szó, hogy nem az ihlet szállja meg a művészt, sokkal inkább a művész az ihletet. A motivált ember pedig mozgásban van, szemben azzal, aki várja a csodát (pláne, ha annak hiánya még frusztrálja is).
2017. ápr. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!