Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetnék illusztrátor?

Hogyan lehetnék illusztrátor?

Figyelt kérdés

Ipari termék és formatervező mérnökként végeztem, de nem kellek senkinek sem.

1 évig tanultam az egyetemen Rajz és színtanulmányokat, tanárok szerint is a legjobb rajzos voltam a szakon. Van egy nagyon jó portfólióm is.

De fogalmam sincs, hogy lehetnék mondjuk könyvillusztrátor. Ilyen álláshirdetéseket sehol sem találok.



2017. máj. 23. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Könyvkiadókkal és írókkal kell felvenni a kapcsolatot. De elég gyakori az, hogy felkérnek egy munkára, dolgozol rajta hónapokig, aztán visszadobják az egészet és mégsem veszik meg. Nincs jó dolguk az illusztrátoroknak, egyáltalán. Pláne, hogy ilyen ütemben digitalizálódik a világ, lassan könyvek se lesznek, mert még a gyerek is inkább a tabletet nyomkodja.

Próbálj meg te is inkább ebbe az irányba elindulni, ha karriert akarsz.

2017. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül csak könyvillusztrációra gondoltam, hanem bármi másra, ami grafika(i tervezés). Tulajdonképpen nekünk is voltak ilyen projektfeladataink az egyetemen.

Sajnos mindenhol gépész meg villamosmérnököt keresnek, ahol meg olyat, amilyennek én tanultam, nem is válaszolnak a jelentkezésemre.

2017. máj. 23. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Írj privátot, és átküldöm egy pályázat (illusztráció) anyagát pédéefben.
2017. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Külföldön kéne érdeklődnöd, nagyon sokan magyarok csak úgy élnek meg ebből a szakmából, ha külföldre dolgoznaki ki. Legyen egy online (angol) portfóliód, social media blablabla és vadássz a lehetőségekre. Ma már a digitális világban már szinte minden megoldható akkor is, ha bolygó túloldakáról kapod a megrendelést.
2017. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!