Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mik a kezdő tánctanítás...

Mik a kezdő tánctanítás feltételei?

Figyelt kérdés
Szóval 13 éve táncolok (3éves korom óta) és diákmunkaként szívesen vállalnék szalagavató tánc stb betanítást. Viszont nem tudom hogy kezdhetnék hozzá kell e utána adózni stb. Tudna ebben valaki esetleg segíteni h mik a feltételek?

2017. máj. 23. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én diákmunka alatt a diákszövetkezetből kiközvetített munkaerőt értem, ez rendszerint olyan, amit a diákszövetkezet tud adni, az árufeltöltőtől a hostess-kedésen keresztül a végzettségednek megfelelő kezdő állásig. Tánc oktatást ilyen keretek között szerintem nem esélyes találni.

Szalagavató tánc betanításhoz már komolyabb koreográfia referenciák kellenének, ezt egy táncban tapasztalt, de oktatásban-koreografálásban kezdő táncosra nem hiszem, hogy rábíznák.

A te esetedben esélyesebbnek tartom a korrepetálásokat, magánórákat, szalagavató-felkészítő, esküvős pár, stb.

Szakirányú végzettség szempontjából, ha nincs semmid, akkor egy végzettséggel rendelkező táncpedagógus vagy táncsport oktató mellett kisegítő, helyettesítő lehetsz. Ha önállóan szeretnél oktatni, akkor legalább egy táncsport oktatói OKJ-s képzést el kell végezned, ez egy év alatt megvan és 200e Ft környékén van a költsége, hétvégén is megoldható. A táncpedagógusi, koreográfusi szakma több éves, nappali tagozatos képzés, az már komoly elhivatottságot igényel.

Ha nem csak hobbi szinten, hanem komolyabban űzöd, akkor adózni tuti kell a bevétel után.

Ha nem fizetést kapsz valahol, hanem mint vállalkozó működnél, akkor a legegyszerűbb és legolcsóbb egy személyre az egyéni vállalkozó ("e.v.") státusz megszerzése és áfamentesen lehet kezdeni számlázni.

[link]

Én a helyedben először az ismert tánctanáraimat megkérdezném, hogy szeretnél tanítani, tudna-e valamilyen munkát adni, tudsz-e neki segíteni, aztán majd kialakul.

2017. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérsz egy adószámot a NAV-nál, ez ingyenes. Veszel egy számlatömböt az ápiszban és az elég ma.
2017. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!