Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen illata lehet az alkonya...

Milyen illata lehet az alkonyatnak?

Figyelt kérdés
Ti hogyan jellemeznétek az alkonyatot ilyen szögből? Ilyen témában írok, de fogalmam sincs, hogyan tudnám, milyennek lefesteni - a másik az eső, arról van egy kis lövésem, de az alkonyatról nincs.

2017. júl. 2. 14:03
 1/7 anonim válasza:
100%

Az esőnek érezhető, vizes föld illata van. Azt tényleg lehet érezni.

Bocsi, néztem képeket az alkonyatról, de egyszerűen én se tudom mihez kötni. Nekem illat helyett az a tipikus hangulata jut eszembe.

2017. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 RoseTyler válasza:
100%
Az illatokat a környezet határozza meg. Mi van ott, ahonnan szemléled? Város vagy természet? Növények vagy főként aszfaltozott utak? Beltér vagy kültér? Vannak-e körülötted emberek? Milyen évszak van? Ezeket képzeld el mellé, és meglesznek a jellegzetes illatok is.
2017. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 RoseTyler válasza:
100%

És ezt is ajánlom a figyelmedbe. :)

[link]

2017. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Rose Tyler-től el is vártam, hogy tudja mi az a Petrichor. :)
2017. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

a pirkadatnak friss illata van

alkonyatnak pedig az ellentete vagyis aporodott


mivel hajnalra hul le a levego legjobban es ha van legmozgas akkor legjobban ki is tisztul


estre viszont fulledt meleg van, igy tompa keveredett szagokat erezhetsz

igazabol illata maganak az alkonyatnak nem is lehetne csak szaga

mert valoban akkor lehet ha a hely amugy illatos, ha viragok vannak ott vagy zold mezo, fak, patak stb...

de ezek nem az alkonyat illatiai hanem sajatmaguke


esorol kuldtek linket, eso illata is friss, ude, meg finomabb is mint a szeles pirkadat

2017. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hajnallal ellentétben, amiről nekem a frissesség, tisztaság, virágszerű illat jut eszembe, az alkonyat számomra nehéz, tömény, erőteljesebb. Persze, ha a biológia érdekel, attól függ, hol jársz éppen, milyen talaj, növényzet, esetleg betondzsungel vesz körül.


Lehet az alkonyatnak egy szombat estén, Budapesten például dohány, fröccs és olcsó parfüm illata is. Lehet ropogó tűz, régi könyv és vörösbor. Lehet föld, és tömény gyógynövényillat, amit lenyom a nehéz levegő. :)


Ha picit elrugaszkodom ettől a realitástól, számomra a hajnal olyasmi, mint a levendula, aminek az illata és képe is lerja számomra a napszakot, az alkonyat pedig egy fűszeres illat lenne. A hajnalnak lehetőség, kezdet-illata van, az alkonyatnak visszatekintés, értékelés, lezárás.


Az esőt biztos le tudod írni, annak az illatát erősíti, amit éppen eláztat. A földet, az emberek haját és ruháját, a növényeket, stb.

2017. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Alkonyatt illata az egyik kedvencem
2020. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!