Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti mi alapján kezdtek egy...

Ti mi alapján kezdtek egy versírásnak? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Szóval a szalagavatóra szeretnék írni egy verset,viszont nem tudom,hogy milyen praktika lenne megfelelő?

Olvastam olyat,hogy először össze kell gyűjteni az adott témához kapcsolódó kifejezéseket/szavakat és utána ezekből egy-egyet beleépíteni a versbe.

Ti milyen módszert ajánlotok,milyen praktikát követve írtok verset?



2017. aug. 10. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy írtam verseket, hogy előbb simán leírtam a gondolataimat, érzéseimet, vagy amit ki akartam fejezni.

Ekkor még persze nem rímelt semmi semmivel. Aztán elkezdtem úgy alakítani a sorokat, szavakat, hogy rímeljen. Bár ez inkább iparos módszer, mint költészet, viszont működik.

2017. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ird le egy papirra, hogy miről szóljon. És gondolom az osztályoddal kapcsolatos lenne.Gondold át hogy kezdenéd. És az elejére már be is rakhatod azt a szot amivel kezdenél. És ha pl a sor vége az hogy egy osztályba járunk. Akkor a kovetkező mondat vége is nk legyen vagy k. A lényrg hogy ha végig mondod a verset a vége megfelelő hangzással legyen.
2017. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én író,költő vagyok-és bár szerinte az volna a logikus,hogy az ember előbb megfogalmazza,amit akar prózában,aztán a kiválasztott versformába önti.De nekem valahogy azonnal versben fogalmazódik meg-persze utána gyakran kell csiszolgatni.

Azt mindenképpen javaslom,hogy először a versformát válaszd ki.

Látom,hogy a kérdésed több hetes.Nem tudom, időszerű-e még,ha igen és ha szeretnéd,én szívesen segítenék megírni.

Megkérdezhetem:ez a vers megrendelésre készül vagy a te magánötleted?

2017. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még mindig aktuális,szalagavatóra kell(ene) Saját ötlet,írhatok akkor privát üzenetet?
2017. szept. 4. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!