Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemény a művemről? (Inkább...

Vélemény a művemről? (Inkább slam) 13/L

Figyelt kérdés

Végiggondolatlan színeken morfondírozok szorongva

Végtelen labirintusban rettegek hiába.

Hisz tudja az ember hogy labilisak vagyunk mindenben

Hiába fáj, hiába érzel,

egyszer vége lesz örök tengerrel, melyben úszhatsz ameddig ki nem nyugtázzák a számlát -

hogy nesze újabb belekezdett fél óra,

így sajnos itt kell maradnod mosogatni.

Te csak ülsz és tétova mozdulattal intesz-

ezt lehet kihagyom.

Nem érdekel.

Ez a héten a harmadik túllengés a számlán -ez a héten a harmadik depresszív gondolat utálkozó mosollyal.

Ránézek becses érzelem mellőzött tekintettel,

hátha meghatja két szép szemem.

Ő csak elballag valami foszlány hangokkal.

Nem érdekli.

Én felàllok és veszek egy nagy levegőt.

Ma is futni fogok.


Írta: .HA.

Köszönöm ha elolvastad, még inkább ha véleményt írsz!

Nem rímel, rimekkel nem tudok dolgozni:S



2017. okt. 10. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Pedig a rím az egész lényege.
2017. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Nekem zagyvaság az egész, mintha 2 perc alatt inkoherens mondatokat írtál volna egymás után.


A nehéz sors útja jön rá és újra hallgat,

Elcsapja a busz és megint jön a medve,

Hogy éltesse az új létet mint rikító salátalevél,

És csak azt látom hogy mikor lesz újra hajnal.


Szóval kb ilyesmi, leírom az első marhaságot ami eszembe jut és kész a "mű". Nekem ez szemét, de ez az én véleményem.

2017. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Persze, hogy olyan, hisz "slam".

Eddig én ahány ilyen "slam"-et olvastam, mind zagyvaság volt, meg általában csak beégetik magukat vele az emberek.


Arra jó, hogy leír az első baromságot, amit kigondolsz, aztán művésznek nevezhesd magad...

2017. okt. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem nem volt rossz de még van hová feljődnöd.

Miért érzem azt hogy ez a mű részben rólad szól?

2017. okt. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem felkeltette a figyelmemet. Különösen, hogy 13 évesen írtad.Kell még fejlődnöd-főleg a forma, a verstan tekintetében( ez a mű inkább próza mint vers)-de van hova.És valahogy meg kell tanulnod rímekkel dolgozni, bár rengeteg rímtelen remekmű létezik.Ajánlom a poet.hu rímszótárát.
2017. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KJUsul ***** válasza:
100%

Műnek nem nevezném. Hívjuk inkább próbálkozásnak. Annak végül is nem annyira rossz, de azért van hová fejlődnöd. Foglalkozz vele kicsit többet, próbáld meg többször hangosan felolvasni, amit leírsz és figyeld, milyen hatást vált ki benned.... ha nem tudod meghatározni, vagy semmilyent, akkor nem jó. Kezdd elölről. Persze nem vagyok kritikus, nem tudom van-e tehetséged, de a próbálkozás nem bűn, másrészt leköti az idődet addig se foglalkozol marhaságokkal.


Szóval azt mondom, hajrá! Őőőő nem ártana ha kicsit utána néznél, hogy is írnak a profik, sokat tanulhatsz abból is. :)

2017. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vettem észre, hogy Magyarországon a slamet éppúgy félreértik, mint a stand up comedyt.

A slamnek az lenne a lényege, hogy adott témára rögtönzöl egy verset, amiben - épp az improvizatív volta miatt - benne maradhat egy-két hiba, megdöccenő sor, de mindenképpen a mai világra, aktuális (társadalmi) témákra reflektál.

Ehhez képest sokan úgy vannak vele, hogy ha írnak egy döcögős, darabos, nem túl jó verset, azzal mentegetik, hogy "jaj, de hát ez csak slam".

2017. okt. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Szerintem jó lett, csak így tovább! Gondolom sokat olvashatsz, mert én még nem sok 13 évestől hallottam azokat a szavakat, hogy depressív, becses meg foszlány. Ha ezzel szeretnél foglalkozni ajánlom, hogy olvass és írj sokat. Kortárs költők közül javaslom, hogy nézz utána Dékány Dávidnak és Simon Mártonnak (aki slammer is), hátha tetszik a stílusuk. :)
2017. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!