Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A gitárt lehetne úgy kezelni...

A gitárt lehetne úgy kezelni mint egy vonós hangszert? Miért nem szokás?

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a húrok egy vonalban vannak, így csak a két szélső húron lehetne játszani.
2017. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
Néha szoktak amúgy vonóval játszani rajta. Ha nem mobilnetről leszek, keresek majd linket.
2017. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
@1: A háromhúros brácsán is egyvonalban vannak. Akkordozásra a tökéletes választás. Már ha nem gond, hogy csak hármashangzatok és hiányos négyeshangzatok jöhetnek ki az ember keze alól.
2017. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bubuka508 ***** válasza:
Egyetértek az elöttem szólóval. Egyébként elöfordul rockzenészknél, pl. Jimmy Page a Led Zeppelin koncertfilmjében (A dal ugyanaz marad) is egy számban vonózik a szólógitáron, de ez inkább csak kuriózum, a gitár alapvetöen nem ilyen játékra készült.
2017. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2017. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bubuka508 ***** válasza:
Igen, erröl írtam, ez a Led Zeppelin Dazed And Confused című számából egy részlet. Látható, hogy Page is inkább csak a felhajtás kedvéért, mint szükségböl ökörködik vele. Ök amúgy is hajlamosak voltak a monumentalitásra, hatásvadászatra, elöfordult, hogy a zene rovására is.
2017. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Így van. Én imádom őket és a többi nagy öreget is. De ez tényleg csak hót felesleges baromkodás.
2017. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mojjo ***** válasza:

Természetesen csak showelem a vonóval gitározás, semmi más. De annak jó.


Ígértem videót:

[link]

2017. nov. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#8: Ez mondjuk speciel épp ku3vajó. :D Mondjuk nem a vonó miatt. :)
2017. nov. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!