Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a zenetanulá...

Mi a véleményetek a zenetanulásról?

Figyelt kérdés
33 éves apa vagyok, a fiam most lesz 8. Én zongorázok, igaz, hobbi szinten, de profinak tartom magam. Őszintén szólva szeretném, ha ő is elkezdene egy hangszert, viszont a legkevésbé sem szeretném erőltetni, mert anno minden zenesulis, szolfézsos, énektanárkedvenc osztálytársam elvetélt és azt semmiképp sem akarom. Milyen tapasztalatotok van erről? (Akár személyes, írjatok hangszert is pls)

2017. nov. 12. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tök jó, h te zenélsz, és az még jobb, h a gyerekedre nem erőlteted rá ugyanezt. A te példád jó példa lehet számára is: vagyis zenélj neki, mesélj arról, mit játszol, hozd meg a kedvét lassacskán. Vagy vidd el olyan helyre -gyerekeknek való koncert, matiné v ilyesmi- ahol többfajta hangszert is hallhat, kipróbálhat. Gondolom, ismersz más zeneszeretőket, akik dobon, szintetizátoron akármin játszanak, te megmutatod az ő gyerekeiknek a zongorajátékod, ők a te gyerekednek a gitárt stb.

2017. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg nekik hogy milyen hangszerek léteznek egyáltalán.


Kérdezd meg hogy melyiket választaná, és szívesen megtanulná-e valamelyiket.

2017. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1, Igen. Musicexpora ki akartam vinni, de sajnos külföldön voltam. Az a legjobb. Zenekari próbára szívesen elvinném, de azért ottan többé-kevésbé dolgozunk. Bár ismeri ő a zenekar tagjait, szóval megkérhetem őket, hogy legközelebb mutassanak valamit a gyereknek. Engem meg már vagy ezerszer hallott játszani
2017. nov. 12. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a zeneoktatás ott vérzik el, hogy a tanárok egy ócska magnón keresztül hallgattatják a diákokkal a komolyzenét, ami így elveszti minden élvezeti értékét. Egyszerűen egy magnó nem tudja visszaadni azt, ahogyan egy hangszer valójában szól. Ha rajtam múlna, akkor minden iskolában lenne egy jól felszerelt és akusztikailag is jól kialakított terem direkt a zeneórákra fenntartva.
2017. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4, Ez igaz de ez hogy jön ide?
2017. nov. 13. 21:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!