Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sokan a sajat stilusukban...

Sokan a sajat stilusukban rajzolnak. Hogy lehetne nekem is egy sajat?

Figyelt kérdés
Instagrammon is latom hogy sokan pl. embereket sajat stilusban rajzolnak. Sokszor probalkoztam de mindig fura lett az eredmeny. Hogy csinaljam?

2017. dec. 9. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor fura, nézd meg, hogy miért fura. Változtass kicsit. Gyakorold, alakíts rajta, hogy ne legyen fura. Próbálgass dolgokat vele, esetleg más művészek tipikus formáit is. Ezzel nem azt mondom, hogy lopd el mások stílusát, de minden művész stílusa különböző más befolyásoló elemek és inspirációk összessége. Bárkitől, bárhonnan tanulhatsz bizonyos elemeket.


És ami nagyon fontos, GYAKOROLD A KLASSZIKUS ALAPOKAT. Tudsz gesztusrajzokat csinálni? Tudod a helyes arányokat? Tudsz portrét rajzolni?

A saját stílus akkor lesz konzisztens és jól működő, ha vannak klasszikus alapjai és azokon csavarsz egyet (kettőt). A nagyon jellegzetes stílusú művészek is ismerik az alapokat.


Az én stílusom sokat fejlődött a megfelelő tudás megalapozásával. Nyilván még mindig nem tökéletes, nem vagyok profi, de a fejlődés megdöbbentő.

2017. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és természetesen referenciákat használni JÓ. Nem, nem a te bénaságodat mutatja, ha egy pózhoz kell egy fotó, amin egy élő ember hasonlót csinál. Vagy bármilyen témában, mert mondjuk nem tudsz rögtön fejből... csirkét vagy biciklit rajzolni. NEM BAJ.

vizuális könyvtáradat fel kell építened a fejedben. Aki azt mondja neked, hogy ez baj, az egy idióta.


Ezzel nem azt mondom, hogy mindig pontosan másolj fotókat. Annak is van helye, pl. tanulmányrajzok készítése okulás céljából.

De felesleges béna rajzokat csinálni büszkeségből, ha egy kis segítséggel tusz jobbat. Mégegyzser mondom, a referencia használat nem tökéletes másolást jelent.

2017. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TR75 ***** válasza:
80%
Nem lehet, hogy a "fura lett az eredmeny" azt jelenti, hogy saját stílusban rajzolsz?
2017. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyéni stílus kialakulásához sokszor évek kellenek. Azért lettek furák a rajzaid, mert a megvalósítást nem előzte meg a tanulás. Ahogy az első válaszoló mondta, sok időt és energiát kell belefektetni az alapok megtanulásába, a többi pedig jönni fog magától. Nekem is évek alatt alakult ki a saját stílusom. A lényeg, hogy türelmes légy.

Egyébként úgy tudod ellenőrizni, hogy mit rontottál el, hogy tükrözöd a rajzod. Az agyad pillanatok alatt hozzászokik a látványhoz, ezért más szögből kell megmutatni neki, hogy észrevegye a hibákat.

2017. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár vázlatot feldobsz és az alapján már értelmes véleményt lehet alkotni.


Egy vázlatból is le lehet venni, mennyire van rutinja az alkotónak.

Vonalkezelés, arányok, kompozició stb.


Nah és a nagy kérdések:


Mióta rajzolsz?

Hetiente hányszor, hány órát?

Mennyire mennek az alapok?

Mit s miről/hogyan rajzolsz? Esetleg fejből stb.


Így vakon olyan, mintha kiállnék a tér közepére és nézegetés alapján mondják meg milyen ember vagyok belül. XD

2017. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz mutatni képet, hogy pontosan mit is értesz azon, hogy fura? Amúgy évek kellenek a saját stílus kialakulásához.
2017. dec. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Egy idő után természetesen jön. Ne erőltesd.
2018. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen, ez egy nagyon nehéz dolog. Igazából a rajzstílusodat a stílusod alapján tudod megteremteni. Nyilván mindenkinek megvan a saját ízlése, így szerintem akkor tudsz saját stílusban rajzolni, ha elégedett vagy azzal, amit csinálsz. A lényeg, hogy neked tetszen, és nyilván mindenkit a mások általi pozitív visszajelzés tesz boldoggá, de elsősorban magadnak próbálj megfelelni.
2018. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez így nehéz lesz. :D
2018. ápr. 3. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!