Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A pink floydban mért reptetnek...

A pink floydban mért reptetnek szárnyas rózsaszin egeret?

Figyelt kérdés
nem tudom, ti??? : |
2010. jún. 2. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen pink floydban, milyen egeret?
2010. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, hogy megjegyezd a pink floyd nevet. És vedd a cédét.
2010. jún. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert istencsászár jók és megtehetik.
2010. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Disznókat reptetnek, én egeret még nem láttam, de ha mutatsz egyet, örök hála! :)


A disznókat azért reptetik, mert az Animals c. albumuk borítóján szerepel egy repülő disznó.


A disznókat az Állatfarm c. könyv (írta Orwell) disznóiként kell értelmezni. Az, hogy tudnak repülni, valami plusz jelentéssel bírhat, de ezt most hirtelen nem tudom.


Mindenesetre amikor a borítóhoz készítették a képet, egy órási disznó-ballont készítettek a célra (minden borítójukat valódi fényképpel készítette a grafikusuk, bármilyen furcsa ötlet volt is).


A disznó-ballont rögzítő kötél elszakadt, és a disznó elszállt.


Azóta hagyományosan minden Pink Floyd koncerten óriási repülő disznó-ballont szoktak felvonultatni.


Illetve Roger Waters ezt egyedül is csinálja, nem csak együttesben (de ő úgyis kilépett).

2011. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!