Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért engedélyezett a sztendap...

Android2 kérdése:

Miért engedélyezett a sztendappos műsorokban a trágár beszéd?

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőtt még kedveltem az olyan tévé műsorokat, mint pl. a stand up-osoké (magyarosan mondva sztendaposoké), ma már azonban egyre utálatosabbnak tartom azokat, mert annyira trágár módon beszélnek a magukat humoristáknak mondók, hogy egyre gyakrabban hányingerem támad tőlük. Régen, még az átkosban is tilos volt a nagy nyilvánosság előtti trágár beszéd. A büntetőtörvénykönyvben még ma is külön paragrafus van a közszeméremsértés büntetésére. Vajon miért nem veszik ezt figyelembe az ilyen műsorok készítői? Szerintem az nem sokat ér, hogy a legdurvábbakat a tévéadásokban kisípolják. Attól még az ott ülő fiatal közönség jól hallja a trágár szövegeket. Mi lenne, ha ezen az internetes oldalon is trágárkodni lehetne?

2018. febr. 1. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Mert bizonyos poénok jobban átmennek így. Ráadásul ha pl egy alkoholistát parodizál a humorista, akkor nem beszélhet úgy, mint Erzsébet királyné. Egyébként ha ez nem tetszik, akkor nem kell nézni. Ezt nem bántásból írom. Én szeretem a sztendaposakat, mert intelligens a humoruk, de pl éjjel-nappal Budapestet nem nézek.
2018. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

"Régen, még az átkosban is tilos volt a nagy nyilvánosság előtti trágár beszéd."

Szerencsére nem az átkosban vagyunk. Ahogy az 1. is írta, az előadás néha megköveteli a trágár beszédet. Akinek nem tetszik az ne nézze, ilyen egyszerű.

2018. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Amíg van rá igény, lesz ilyen előadás, mint ahogy létezik Éjjel-nappal Budapest, Luxusfeleségek, és a többi. Nem kötelező olyat nézned, ami nem tetszik. Biztosan vannak kevésbé mocskos szájú komédisták is, őket hallgasd!
2018. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Elméletileg ugye a műsorra jegyet kell venni, amire rá kellene írva lenni, hogy ocsmány dolgok is elhangozhatnak, ami alapján eldöntheti az ember, hogy viszi e a gyerekét vagy el sem megy.


TV-ben meg kint van a karika, ha a karikát túllépi valami azt sípolják.


Sajnos egyre kevésbé kreatívak a humoristák és a megfogható rétegek pedig elfogadják ezt a stílust.

2018. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Így már értem, hogy az ENSZ miért nyilvánította Magyarországot az Albánia utáni legcivilizálatlanabb és legkulturálatlanabb országnak. Vagy talán erre is büszkéknek kellene lennünk, mint a sztendapposok a mocskos beszédükre?
2018. febr. 4. 09:50
 6/11 anonim ***** válasza:
A "mocskos beszéd" mindenhol elengedhetetlen része a stand-upnak, nem csak Magyarországon, semmi értelme ennek az érvelésednek. A kultúra Magyarországon pedig inkább a hozzád hasonló múlt században ragadt panelprolik miatt tart ott, ahol. Sajnos amíg ki nem halnak a hozzád hasonló emberek, akik hátravetik a fejlődést sosem fog igazán igényes kultúra kialakulni itt (persze mindig vannak ellenpéldák, a stand-up például egy kifejezetten igényes műfaj, nem is bírja befogadni az egybites agyad).
2018. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Olvasom, hogy "A kultúra Magyarországon pedig inkább a hozzád hasonló múlt században ragadt panelprolik miatt tart ott, ahol." Vagyis miattam? Lehet. Én ugyanis csak a Magyar Tudományos Akadémia tagja, s a világ több más tudományos akadémiájának a tiszteletbeli tagja vagyok, mint kultúrtörténész. Tehát ha jól értem, akkor a gyermekeim és unokám tekintsék példaképüknek a legmocskosabb beszédű sztendaposokat?
2018. febr. 5. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor leszel te a Magyar Tudományos Akadémia tagja, amikor befagy a Pokol. Azért az a szánalmasság új szintje, amikor valaki úgy próbál meg nyomatékot adni a szavainak, hogy hazudik magáról, ahelyett, hogy érvelne.


Kérdésedre válaszolva igen, többek között miattad is.


A másikra is válaszolva (nem megy neked ez a szövegértés dolog, látom): ne. Mármint attól függ kiket értünk a legmocskosabb beszédű stand-uposok alatt, mert eddig nem erről volt szó. Ha ezalatt olyan (nem véletlenül) ismeretlen) feltörekni kívánó kis vidéki haknikat vállaló művészeket értesz, akik számára a nevettetés egyetlen formája a káromkodás akkor természetesen ne. Ha a Dumaszínházas, Showder Klubos srácokra gondolsz (az elején nekem úgy tűnt a nyavalygásodból) akkor viszont igen, örülhetsz neki, ha az unkáid őket fogják példaképnek tartani. Ha olyan lennék, mint te hálát adnék az égnek, ha nem rám néznek fel.

2018. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Idézem minden idők számomra egyik legmegalázóbb kommentjét: "Akkor leszel te a Magyar Tudományos Akadémia tagja, amikor befagy a Pokol. Azért az a szánalmasság új szintje, amikor valaki úgy próbál meg nyomatékot adni a szavainak, hogy hazudik magáról, ahelyett, hogy érvelne." Ezért a Gyakori kérdések és válaszok szerkesztősége részére felfedem a valódi nevemet. A teljes életrajzomat pedig megtalálhatják a Facebook oldalamon, vagy az MTA adattárában.
2018. febr. 6. 12:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Android2 a teljes neved?


És továbbra is érvényes, amit írtam. Ha nem jössz érvelni ne mellébeszélj, ne égesd magad feleslegesen.

2018. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!