Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyiért lehet manapaság...

Imre082 kérdése:

Mennyiért lehet manapaság rajzot eladni?

Figyelt kérdés
Tudom, minden annyit ér amennyit adnak érte, de mégis például egy több óra alatt elkészült elég jó , részletes rajzot A4-ben mennyiért hirdessek? Ugye benne van a munkaóra is, tehát nem ilyen 500 meg 1000 forintért szeretném odaadni, mert az kis túlzással még a közmunkás órabért is alulmúlja...

2018. febr. 6. 13:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy milyen papírra rajzoljak, hogy az értéke is több legyen, és jobban megvegyék? Most félfamentes rajzlapra rajzolok. Elkezdtem akvarelleket is készíteni, de félfamentesre és nem akvarellpapírra, de szerintem szépek, legalábbis nekem üveg mögött tetszene és nem zavarna, hogy nem akvarell papír. Olajjal is festegetek farostra és elég szép képeket hozok össze, de érdekelne, hogy úgy általában mennyit kérjek értük, ha hirdetem? Szép festmények vaterán elkelnek bagó összegekét, 1-2 ezerért szerintem ez szánalmas. Anyag és munkadíj nem jön ki szinte belőle. Van itt olyan aki ezzel foglalkozik és sikeres benne? Egy galériással beszéltem, és ő is azt mondta, hogy mindegy a kép szépsége, a marketingem a lényeg, mennyre tudom magam eladni, onnantól lehet egy rátüsszentett pacát eladok 10x annyiért, mint más egy szép tóparti, kidolgozott tájképet például. Ez igaz? Tényleg ennyire rossz a helyzet?
2018. febr. 6. 13:16
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

A müvészet a legnehezebb múfaj.


De amit rengetegen csinálnak, hogy egy jól sikerült képnek a kopiját árulják. Még nagy festöknek is lehet jóminöségü nyomtatott változatát kapni. Ennek az az elönye, hogy akárhányszor eladhatod kisebb összegért. De a nyomtatásnak is szuper minöségnek kell lennie.


Müvészek mindig a legszegényebb emberek közé tartoztak...

2018. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
No-name "művész" örüljön, ha ingyen elviszik. A kortárs galériákban még a nevesebb művészek munkái is teljes érdektelenség mellett lógnak éveken át.
2018. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ÉS hogyan lehet ismertté válni? Valakinek a valakijének kell lennem? Vagy meg kell mentenem egy gazdag ember életét? Hogy lesz manapság valaki híres, amikor annyi tehetséges ember van?
2018. febr. 6. 15:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez azért így nem igaz, h. mindig is szegények voltak a művészek. Például a galériás mondta, hogy van olyan kortárs magyar rajzoló, aki annyit keres, hogy belefullad, vagy olyan szintén kortárs festő, aki fácános képeket fest, és szintén jól él. Valamint járok sima mezei hipermarket emeletén lévő kiállításokra, tehát még csak nem is kimondott olyan helyen , ahol tényleg a komoly gyűjtők fordulnak meg, és kb. 15-ből 10 képére már ki volt írva, h. eladva, miközben darabonként 2-300 ezerért kelt el...
2018. febr. 6. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

"15-ből 10 képére már ki volt írva, h. eladva"

Milyen színű a hajad?

2018. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tehát most azt akarod mondani, h. addig süllyedne egy galéria, h. kamuból írná ki. hogy eladva, hogy ezzel gerjessze a vásárlókat? Ez a viccek vicce lenne.
2018. febr. 6. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyet akarsz. A saját karakteres, manga képeknek van pl. nagy piaca, mert azok az emberek előszeretettel rendelnek, akik megálmodnak egy "rajzfilmfigurát", de nem tudják maguk lerajzolni.

Én eleve nem galériában hirdetnék amúgy, hanem az interneten.

2018. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
NA igen, a galériát én is átgondolom, mert egy ismerős festőnő a képét 70-ért adták el, és abból kapott 20-at... ÉS hetekig dolgozott rajta... A galériás szerint az nem úgy van, hogy én mondok árat, hanem beviszem, és majd a piac szab nekem egy árat. Hát az szépen szab, pláne a licit oldalakon, napokig simogatott képeket 2-3 ezerét visznek el, már ha olyan buta valaki, hogy nem üti le a saját képét áron alul, és odaadja bagóért. Viszont nem tudsz gagyi oldalak helyett olyan oldalt ahol nem a lehúzás megy? Én az Artwanteden kívül nagyon nem ismerek.
2018. febr. 8. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!