Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak szerintem olyan a mai...

Csak szerintem olyan a mai művészeti alkotások többsége, mint Pomádé király új ruhája?

Figyelt kérdés
Ma valamiért megnéztem a Ridikül című műsort. Abban volt vendég Barabás Zsófi, látnoki művész, akinek minden évben saját kiállítása van. Kicsit utána néztem...

2018. febr. 16. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Igen, csak szerinted.
2018. febr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
100%

Azért van benne valami. Ha nem is Barabás Zsófi képeire gondolok, de vannak vadabb dolgok is.


"Imádom Tengelengi Boldizsár"

2018. febr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyira imádom amikor laikusok leminősítenek egy művészt, mert saját maguk nagyon földhözragadtak. Ajánlom olvasásra Beke László műalkotások elemzése cimű könyvét.


Amúgy neked hol kezdődik a művészet? Mit tekintesz annak?


Tényleg érdekel

2018. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Miből gondolod, hogy laikus vagyok? :) Én mondjuk nem tartom magam művésznek (legalábbis még marha messze vagyok ettől), annak ellenére, hogy sokszor hívtak már így. Én valamiért beképzeltségnek tartom azt, ha valaki magát művésznek titulálja. Azt inkább hadd döntse el a közönség, ha "műértő", ha nem. Ahogy észrevettem, Barabás kisasszony is szereti kihangsúlyozni az interjúiban, hogy ő márpedig "festőMŰVÉSZ". Persze lehet, hogy ezzel csak én vagyok így, és végül is az egyén művészete független ettől, én is imádok olyan művészeket, akik nagyképűek (voltak), mint mondjuk Salvador Dalí vagy Alejandro Jodorowsky.

Ha már itt tartunk, Dalí sajnos nagyon is sáros abban, hogy a mai művészetben kialakult az a magatartás, hogy bármibe bele lehet magyarázni bármit, és bármit el lehet adni művészetként, mert ha a művész azt mondja, hogy úgy van, akkor az úgy is van. A művészek ma már nem tehetséggel megáldott, ám hétköznapi emberek, hanem Dalí óta kialakult az a kép róluk, hogy őrült zsenik vagy legalábbis látnokok. Dalí erre rendkívül jól rá is játszott. Csak hát ő tényleg zseni volt (őrült nem).

De talán eltértem a tárgytól. Én nem vagyok földhözragadt, imádom a szürrealizmust, tehát én nem azt mondom, hogy ami nem realista, az hülyeség. Csak kritikus szemmel nézem a világot, és nem ámulok el bármin, amit elém tolnak művészet címszóval. Szerintem elég Bólogató János van így is, még sok is belőlük.

Végezetül pedig itt hagyok egy Banksy idézetet, ami eléggé elgondolkodtató:

"Az általunk művészetnek tekintett dolgot néhány kiválasztott hozza létre. Egy kis csoport teremti, népszerűsíti, vásárolja, állítja ki és dönt a művészet sorsáról. A világon néhány száz embernek van csak valós szava. Ha elmész egy művészeti galériába, csak egy turista vagy, aki a milliomosok trófeafalát bámulja."

2018. febr. 19. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!