Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kodály, Ady stb. pedofilok...

Kodály, Ady stb. pedofilok voltak?

Figyelt kérdés

Jó, lehet erős megfogalmazás, de nagyon fiatal nőkbe/lányokba voltak szerelmesek.

Most tanultuk Adyt és a tanárunk röhögve mondta, hogy ja hát igen kicsit fiatal volt a lány haha. Mondom ja haha. Nem tudom, lehet túl sokat gondolok bele, csak na, foglalkoztat a dolog. Meg ha tényleg akkor tényleg rájuk nézünk fel, meg őket vesszük példaképnek? Igaz voltak olyan költők akik igencsak távol álltak a példaképtől, de ilyenkor mindig megjegyzik, hogy nem valami példamutató életet élt...



2018. febr. 19. 17:29
 1/8 anonim válasza:
64%

inkább tanulj, és ne agyalj hülyeségeken

és nem, nem voltak azok!


csak azok számítanak annak, akik 13 év alattiak hoznak izgalomba!

2018. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pedofilnak azok számítanak akiket a SERDÜLETLENEK hoznak izgalomba tehát 0-9 éves korosztály. Kodály, Ady nem volt pedofil.
2018. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az irodalom órán kevés példaértékű személyről tanítanak. Egy kicsit ez arra is tanít, hogy attól, hogy egy ember valamiért nem szimpatikus még lehet értékes az élet más területén.
2018. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem pedofilok akkor értem, csak érdekesnek találom, hogy ilyen fiatal lányokkal voltak kapcsolatban.
2018. febr. 19. 20:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak manapság lett tabutéma. Régebben érdekből 14-16 évesen megházasították már a lányokat.
2018. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam aztán, hogy régebben más volt azért a helyzet.
2018. febr. 19. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Bezzeg amikor a kisiskolás lánykák kutyába se nézik a korosztályukban lévő helyes, jóravaló fiúkat, kizárólag az ilyen biztos háttérrel rendelkező öregedő fószerek után sóvárognak, na, az a fele ugye rendben van...
2018. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, én egy szóval nem mondtam, hogy az rendben van. Meg azt azért ne vegyük szerintem egy lapra, amikor egy lány kezdeményez egy idősebb férfinak, meg mikor egy öregebb, befolyással, hírnévvel rendelkező férfi megy rá egy fiatal lányra, mivel simán az is benne van, hogy a lány mondjuk fél visszautasítani, és ezért is megy bele a kapcsolatba. Nem minden esetben ugyanaz a helyzet igaz, ez is csak egy példa.
2018. febr. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!