Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerinted mennyire támogatják...

Szerinted mennyire támogatják a művészeket ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire.
2018. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ... A képzőművészeket alig, a zenészeket kicsit jobban, a magyar filmipar meg épp felívelő pályát ír le
2018. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Az nagy általánosságban igaz, hogy nem nagyon. Se a társadalom nagy része, se a szakemberek. Szakembereknél kb. az van még, hogy a kormányközeliek többet kapnak, aki nem kormányközeli, attól meg megvonnak kamu indokokkal. Én színházközelben dolgoztam egy ideig, hát azért láttam dolgokat. Pár évvel ezelőtt pl. egy vidéki Fidesz-közeli színház vmi 2-3 millió Ft támogatást kapott egy gyerekdarabra, közben meg egy nívós budapesti színház 25ezret kapott az éves húzóelőadására. Azért itt vannak kérdéseim - még úgy is, hogy oké, a gyerekdarabhoz picit látványosabb látványvilág kell... de ENNYIRE?

A társadalom meg úgy van vele, hogy aki tanult és művelt több téren, az támogatja őket, a többiek meg elmondják őket ingyebélőknek meg "höjj, én mérnök/pék/gyárimunkás/IT-s vagyok,én hasznosabb munkát végzek, haljon éhen mind".

2018. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Akiket támogatnak azokat szerintem jól, korrekten. De ez csak egy réteg. Ha pénzt akarsz a művészetedért akkor máshol eredményesebb leszel. Viszont az internet korában ez már azért könnyebb.
2018. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Unikorni17 válasza:
100%
Én kerámikus vagyok és engem nagyon sokat támogatnak!
2018. febr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, anyagilag vagy rokonok, hogy igen, ezt csináld? Mert nem mindegy! Itt most az anyagilag a kérdés.
2018. febr. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!