Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek menne a gitározás?

Szerintetek menne a gitározás?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szeretnék megtanulni gitározni, a kottaolvasast, ritmust stb...már tudom mivel 10 éve zongorazok, tehát az ujjaim is jól mozognak. Melyiken lehet nehezebben megtanulni játszani? Szerintetek én így előnyben vagyok?

2018. márc. 23. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Természetesen előnyben vagy ahhoz képest, aki nulla zenei tudással rendelkezik. Ha 10 éve zongorázol, valószínűleg van zenei tehetséged, így a gitározás is fog menni.
2018. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És sztetek mennyi idő alatt érhetek el egy olyan szintre hogy másoknak is örömet okozzon a gitarozasom ha esetleg naponta gyakorlom a darabot 2x?
2018. márc. 23. 15:39
 3/19 Waff ***** válasza:

Folyton ez a "mennyi idő" típusú kérdések.... :))

Annyi amennyi, ez nem verseny! Gyakorolgatod, azt egyszer csak megyeget...aztán még gyakorolsz, még gyakorolsz és utána még egy kicsit és menni fog :)

Ha 10 éve zongorázol, az előny, igen. De akkor is menne ha 0 zenei tudással vágnál bele. Szóval hajrá ;)

2018. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És szerintetek melyiken nehezebb jatszani.?
2018. márc. 23. 16:56
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen a zongorán, mert ott vannak fehér és fekete billentyűk is. A gitáron viszont minden húr egyforma színű.
2018. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És az igaz hogy a gitartol lesz bőrkeményedésem?
2018. márc. 23. 17:19
 7/19 anonim ***** válasza:
Igaz. De inkább csak az elején.
2018. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mojjo ***** válasza:

@5: Akkor ezen a basszusgitáron extra brutál nehéz lehet játszani, mert itt négyféle színűek a húrok :D

[link]

2018. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Láttam már színes gitárhúrkészletet. Az milyen bonyolult lehet. :)
2018. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Mojjo ***** válasza:
@4: Nem hiszem, hogy általánosságban ki lehet jelenteni, hogy az egyiken, vagy másikon nehezebb lenne játszani. Kinek melyik áll jobban kézre, melyikre érez rá jobban. Teljesen egyedi dolog. A zongoránál a fehér-fekete billentyűk még segítenek is, mert elkülönítik a törzshangokat a többitől, maga a kromatikus skála meg szépen lineárisan ki van terítve. A gitáron egyszerre 6 helyen mennek felfelé a hangok kromatikusan, mindegyik máshonnan indulvay plusz nem segít a világon semmi abban, hogy lásd, milyen hangnál tartasz, mint a gitáron. Ilyen értelemben nehezebbnek tűnhet - eligazodni a hangok között valóban nehezebb is rajta. De hogy maguk a gitáros technikák, vagy a zogorásak mennek jobban, könnyebben valalinek, az teljesen szubjektív.
2018. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!