Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Igaz, hogy ma már nem annyira...

Igaz, hogy ma már nem annyira olvasnak klasszikusokat, pl Adyt vagy Kosztolányit? Vagy a nyugatosok egészét.

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, sőt, sokan egyáltalán nem olvasnak irodalmat.
2018. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Igaz, ma mindenki csak fészbúkot és hasonlókat olvas, normális irodalmat nem. Sosem fogják megtudni, mit veszítenek :(
2018. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Sőt! Sokan olvasni sem tudnak, sem megérteni a szöveget.
2018. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a saját korosztályomból tudok példát mondani főleg, nálunk mindenki szinte mindenki lecsalta ezeket tanításnál, nem olvasnak nemhogy klasszikust, de nagyon mást se sajnos. Nincs érdeklődés még saját szórakoztatásra sem. Ami pedig a legrosszabb hogy végzős gimnazista vagyok, így értelemszerűen ez az én évfolyamomra is vonatkozik az általanosság mellett...
2018. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaz. A jelenlegi magyar oktatás teljesen kiírtja a gyerekekben az olvasási kedvet.

Olyan műveket tanulnak tizen évesen amiket 20-30 év élettapasztapat nélkül nem lehet (teljesen) megérteni, csak elmondják a tanárok hogy mire kell gondolni a diák meg nem érti.

2018. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már hosszú idővel ezelőtt sem tapasztaltam, hogy kevés műértő irodalmáron kívül mások is olvasták volna őket.
2018. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én inkább őket olvasom, mint a mostani műveket.

Mondjuk Adyt nem szeretem.

De egyébként igaz, annyit olvasnak, amennyit kötelező az iskolában.

2018. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!