Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írok, de hogyan tovább?

Írok, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Mióta csak az eszemet tudom, költészettel és írással foglalkozom. Akad pár novellám, jelenleg az első könyvem is folyamatban van. Emellett temérdek versem is íródott. Az emberek, akiknek megmutatom, le vannak nyűgözve, tetszik nekik. Szerintük ki kellene adatni őket, de nem tudom a módját, a lépéseket. Úgy egyáltalán az irányt sem. Tudnátok segíteni? Hálás lennék!


Köszönettel, egy művészhajlamú 17 éves lány.



2018. ápr. 4. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Írj angolul, és akkor publikálhatod magad ebook formában az írásaidat egyszerűen. Ezzel leszel a legközelebb a publikáláshoz.
2018. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vonom kétségbe, hogy jól írsz, de tapasztalatból mondom, hogy a környezetedben élők(ha véletlenül nem költő, író vagy kiadó) alkalmatlanok megítélni, hogy jó/tehetséges vagy-e nagy részük még elfogult is.

Keress olyat aki ezzel foglalkozik, próbáld olyanokkal felvenni a kapcsolatot akik értenek hozzá, ők majd megítélik és ha tényleg jó vagy, segítenek.

Addig is az igaz, hogy próbáld meg online publikálni. Minnél sikeresebb vagy és minnél nagyobb a követőtáborod/olvasottságod/ismertséged, annál nagyobb az esélye hogy felfigyelnek rád, lehet hogy egy-két kiadó még szóba is fog állni veled.

Amíg nem beszéltél szakértővel arról, hogy jó-e amit csinálsz addig ne is gondolj könyvkiadásra, mert csak bukás lesz a vége és a te pénzed bánja.

Kiadád előtt ráadásul meg kell győznöd a kiadót(ha csak nem vagy milliomos és szponzorálod magad), így biztosnak kell lenned benne, hogy megfelel az adott műved minden szempontból.

Ha publikáltál már, kérlek írd meg, hol találom és vetnék rá én is egy pillantást.

Tisztelettel...

2018. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia #2-es! :) Wattpaden van a könyvemből egy prológus publikálva. Írj rám privátban, ott linket és verset is tudok küldeni, ha érdekel. :)
2018. ápr. 5. 16:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali!


Engem is érdekelne a vers kincsestárad! :)


És amúgy a ketteshez tudok én is csatlakozni. Nem nagyon számít, hogy haverok-családtag-szomszéd véleményezi. Magam is írok és nagy hiányosságaim vannak. Hogy miért? Mert én se találtam egy ilyen "kritikust", amire a kérdésed is utal. Én azon a véleményen vagyok, hogy igenis kell egy mester vagy kicsoda aki egyengeti az útjaid és segít, pl a formák és a technikák elsajátításában.

Most lehet megkapom, hogy ez nem feltétlen kell. Aláírom.. azonban pl a nyugatosoknál (Babits, Juhász, Kosztolányi) náluk is ott volt kezdő korukban a híres "Négyessy-szeminárium", ahol egy híres tanár-nyelvész stílusgyakorlatokat tartott.

F

2018. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!