Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos szinkronszínészeket minden második film szinkronizálásánál használják, másokat pedig szinte soha?

Figyelt kérdés
Pl. Reviczky Gábort, Gesztesi Károlyt, Kálloy-Molnár Pétert vagy Szabó Sipos Barnabást nagyon gyakran, szinte minden filmben hallhatjuk. De miért nem használják többet Kautzky Armand, Kulka János, Rudolf Péter vagy Viczián Ottó (a kedvenc szinkronhangom) hangját? Szerintem ezeknek a színészeknek a hangja is van olyan különleges, mint az első négy említetté.
2018. ápr. 24. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Egyfelől nem mindenki alkalmas szinkronra. Másfelől nem mindenki vállalja. Harmadrészt és legfőképpen ott is érvényesül, ami a társadalomban folyamatosan. A kiválasztás nem az alkalmasság, nem az ésszerűség, nem az arányosság és ne ma tudás alapján történik. Hanem a kapcsolat, gyakran a korrupció, nyalás és más, nem a témához tartozó tulajdonságok döntik el.


A társadalom általános állapotától annak egyetlen szegmense sem függetleníthető. Nem egyformán, de mind aszerinti állapotban van.

2018. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy Kulkára lehet-e még valamikor számítani.
2018. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azon múlik leginkább, hogy ki mennyire felkapott. Személy szerint rosszul vagyok már attól, hogy mostanában szinte minden férfikaraktert Csőre Gábor szinkronizál, azokat is, akikhez egyáltalán nem illik a hangja (például Loki... most komolyan?!). Kautzky Armand és Viczián Ottó hangját én is nagyon szeretem, de ők főleg a kilencvenes években voltak aktívak. Régebben annyira jó szinkonjaink voltak, kár, hogy ma már alig van tűrhető szinkronos film. Nem csak a hangok szerencsétlen összeválogatásával van gond, a kivitelezés is érezhetően rosszabb lett. Maradok inkább az eredeti hangnál.
2018. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: Érdekes, ez pont nem jutott eszembe. Én inkább olyasmire gondoltam, hogy egyes színészeket túlságosan lefoglal a színházi karrier, pl. Rudolf Pétert.


#2: Jó, de régebben se volt sok szinkronja. Mondj hármat a Doktor House-on kívül.


#3: Engem Loki pont nem zavar, de értem, amit mondasz. Sokszor nagyon nem találják el. Pl. a Trónok Harca magyarul szerintem katasztrófa. Tywin magyarhangja nagyon nem illik hozzá szerintem. Még Mike jut eszembe a Breaking Bad-ből, aki magyarul nagyon rosszul hangzik. Mást viszont nagyon eltalálnak, és jobb lesz, mint az eredeti. Pl. Robert Downey Jr. állandó szinkronhangja (most lusta vagyok utánanézni) szerintem simán veri az eredetit, imádom. Stohl András hangja is nagyon jó. Selmeczi Roland (Brad Pitt állandó magyarhangja) is jobb volt szerintem az eredtinél. Józsa Imrét is nagyon szerettem szegényt. Egyébként aki nagyon gyakran használt még, az szerintem Vass Gábor. Mondjuk nem bánom, mert nagyon szeretem a hangját, csak valahogy furcsa, hogy ennyit hallani.


Az is vicces, ezt a múltkor vettem észre, hogy a Vasember 2-ben Rajkai Zoltán az egyik főgonoszt szinkronizálja, a Vasember 3-ban meg feltűnik Bruce Banner (Hulk), akinek szintén ő a magyarhangja. Kérdés, hogy mi lenne, ha ez a két karakter egy filmbe kerülne :P

2018. ápr. 25. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!