Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Képzőműv - melyek a lány és...

Képzőműv - melyek a lány és fiú arc lényeges sajátságai, miben térnek el egymástól? (És az életkornak megfelelő arcot hogyan rajzolják meg? )

Figyelt kérdés

Furcsa számomra, hogy miközben mindannyian felismerjük kapásból, hogy milyen a tipikus női/lány arc, és milyen a hímnemű, mégse jöttem rá igazán a mai napig sem, hogy melyek a konkrét megkülönböztető jegyei, a részletek tekintetében.


Akárhányszor felfedezni vélek valami sajátságot, előbb-utóbb megcáfolva látom, amint egy másik animefigurát megnézek.


Pl egy ideig úgy tűnt, hogy talán tipikus lány arc sajátság szemből a V-alakba hajló arc, ívekkel/dudorokkal, míg a fiúkén van párhuzamos vonal szemből a kontúr tekintetében.


De aztán megfigyeltem olyan arcokat, melyeken meg épp fordítva volt, igaz, gyermekarcokon fordult elő.


Mégis felismerhető számomra, melyik a fiú arc és melyik a lány arc.


Mi a trükkje? Hogyan rajzolják meg, hogy kapásból látszódjon, hogy lány, vagy fiú arcról van-e szó?


Érdekel a kérdés mind szemből, mind profilból, mind a fejforma tekintetében, a szem alakja, és az orr-szem-száj arányai vonatkozásában is, minden tekintetben, ami csak lényeges.


Tehát hiába olvastam már olyat, hogy a lányok arca lágyabb, ha egyszer a kiskorú fiúk között is sok lágy arcú van, mégis sokszor kapásból látszik, hogy az fiú arc!


Máig nem tiszta a kép számomra ezen ismertetőjegyekről.

Valaki segítsen eligazítani ebben, légyszíves!

Abban is, hogyan rajzolják meg, milyen formákra, arányokra stb kell ügyelni, hogy adott nemű arcot kapjunk.


A kérdés áll életkorokra nézve is, bár az már kevésbé homályos számomra, hiszen minél kisebb gyermekről van szó, annál "hörcsögszerűbb" a pofija, és a homlok annál alacsonyabb, bár sokkal többre még nem jöttem rá.



2018. ápr. 24. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az azért érdekelne, miért van a címkék közt azt, hogy "Japán" meg "anime". Most te a realista ábrázolást kérdezed, nem?


A női arc legtöbbször finomabb, lágyabb, kerekebb, a férfié szögletes. férfiaknál kiálló ádámcsutka, dúsabb szemöldök. Eleve több arcszőrzet férfiasabb mivoltot ad.


Nyilván ebben benne van némi kulturális hatás is, tehát egy európai arcról egy európai sokkal hamarabb, szinte kapásból megállapítja, hogy férfi-e vagy nő. Sok kisgyereknél is már babakorban látszik, másoknál nem.


Ezt a hörcsögszerűbbet nem igazán tudom értelmezni. Ha arra gondolsz, hogy minél fiatalabb, annál nagyobbak a szemei és a homlika arányában, kisebb az orra és a füle, igen, így van.


[link]


[link]


[link]

2018. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, h válaszoltál, de azt kell mondjam, ezek magától értetődőek, hogy arcszőrzet stb.


Azért emeltem ki, hogy anime, mert az stilizáltabb, és pláne ennek ellenére általában kapásból meg lehet mondani ezekről is, hogy hím nemű, vagy nőnemű-e az arc, holott szőrzetet aránylag ritkán ábrázolnak animékben.


Más szóval, a stilizált (pl animés) arc kiragadja a nemek arcának lényegét, és ez az, ami megdöbbent engem, mert kiválóan teszik, lényeglátóan (azaz ádámcsutka se, szőr se kell, hogy lányos, vagy fiús arcot ábrázoljanak).


Mégse sikerült rájönnöm, miért látom meg kapásból a legtöbb anime arcon, hogy nőnemű, vagy hímnemű. Ezt szeretném megfejteni. Ennél fogva -sejtésem szerint- az arányokat találják el remekül. De pontosan mely arányokon múlik? Szem-homlok-arccsont, vagy mi módon?

2018. dec. 31. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anime arc esetén:

Szemek: a női arcon a szem tágabb, még összehúzott szemű mérges arcon is. A szemhéj inkább kifelé lejt, a szem és szemöldök között nagyobb a távolság. A férfi szem nyugodt arcon is keskenyebb, a szemhéj gyakran befelé lejt, a szemöldök közelebb van a szemhez és gyakran szintén befelé lejt.


Orr: a női arcon az orr szinte rögtön a szem alatt van, gyakran az alsó szemhéjjal egy vonalban. Férfi arcon általában lejjebb van az alsó szemhéjnál.


Száj: férfi arcon általában valamivel hosszabb a száj vonala.


Áll: az állrész férfi arcon hosszabb. Általában már az orr szintjétől elkezd az áll felé keskenyedni az arc. Női arcon kb. A száj szintjétől kezd az áll felé keskenyedni a arc, így az állcsontok által bezárt szög női arcon nagyobb. Maga az íves állcsúcs rész férfi arcon nagyobb, míg sok női arcon egész kicsi.


Az agykoponya és arckoponya aránya is változhat, férfi arcon kb. 1/3-2/3 arányban rajzolják, míg női arcon közelíthet az 1/2-1/2 arány felé.


Hozzájön még a "smink hatás" is, a női arcon a szemhéj vonala vastagabb, a dúsabb szempillák érzékeltetésére, illetve a szájnál lehet piros pír.


De ezek mind rajzstílus függőek, nem minden képen van meg minden jellegzetesség.

2018. dec. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm előző, ilyen jellegű választ vártam. Megfigyeltem utólag, amit írtál, és tényleg jellegzetesnek, valósnak tűnik számomra.
2019. jan. 4. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!