Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a (képzőművészet...

Mit gondoltok a (képzőművészeti) portfóliómról?

Figyelt kérdés

[link]


Nemrég készítettem és szeretnék véleményt kapni az elrendezésről, a munkákról esetleg. Előre is köszönöm.



2018. ápr. 29. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A fotók az abszolút nulla kategóriába esnek.
2018. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

nem akarom nagyon lehuzni a kedved, mert fejlodni meg biztosan fogsz a jovoben, de en, mint laikus, nem latok benned tul kiemelkedo tehetseget. a rajzok kozt van 1-2 jobb darab, talan a kevesebb tobb elve alapjan nemelyiket erdemesebb volna letorolni ( pl . a fiu a naplojaval nagyon szerencsetlenul nez ki, csak ugy, mint a paradicsom liszt csendelet, vagy a kristalyos rajz..)

a fotozasban pedig meg rosszabbakat valogattal be, mint a rajzokbol..az 1. kep teljesen jo, a 2... eleg komolytalan hatast kelt , mert homalyos, sotet, mondanivalo nelkuli, raadasul a peace jel poz se tul komoly dolog.a fejes / regi epuletest is nyugodtan torolheted.

2018. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Én sem szeretném elvenni a kedved, mert látom, hogy örömmel csinálod azt amit csinálsz, de!! Ezek a rajzok és fotók inkább egy cewe fotóalbumba valók, otthon a polcodra. Én is ilyenekben őrzöm a kedvenc fotóimat egy részét a kirándulásokról, túrázásokról és rajzaimról.
2018. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a visszajelzéseket, és talán még korai volt ezt összeállítani. Ugyanis még elég kevés képzést kaptam azt is csak az általános iskolában. Jövőre mint ahogy olvastátok is grafikus iskolába megyek és első helyen vettek fel, igazából ez egy kicsit seggreesés volt most >< a fotó szekciót lehet hogy teljesen ki kellene töröljem most így ezek után. Esetleg valaki tudna segíteni hogy miknek kellene bentmaradniuk?
2018. ápr. 29. 16:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, en mar leirtam neked a korabbiban, h miket torolj mindenkepp szerintem, a tobbi mar a te dolgod. Az, h elsokent vettek fel, nem jelent tul sok mindent..

az ambicioidat tartsd meg, olvass kicsit a fotozasrol, rajzrol, attol fuggoen, h mierdekel jobban. A visszajelzeseket ki adta? Iskolatarsak?.... mert a legtobb ember mindentol elajul, ami tobb a palcika embernel :)

2018. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A visszajelzéseket MOME-n végzett tanárok adták, persze mindig volt benne kritika is de nem az hogy dugjam el inkább mindenki elől. Tudom hogy még rengeteg dologban kell fejlődjek, a digitális munkáimra egyáltalán nem vagyok büszke őszintén, marha nehéz a tablettel dolgozni. Az anatómiám sincs teljesen rendben sok gesztúratanulmányt csinálok heti szinten, de elég száraz ugye szóval néha elhagyom őket, néha többet csinálok. Jövőre úgyis meglesz szabva a tanmenet akkor majd beiktatottan fogok fejlődni.
2018. ápr. 29. 16:28
 7/17 A kérdező kommentje:
Meg ugye úgy volt a felvételi hogy 50 pontot lehetett szerezni és én ebből 48-at kaptam, levontak egy pontot a portréból, egyet pedig a beállításból (hokedli+köcsög), a kreatív feladatra megkaptam az összes pontot, valamint az otthonról hozott portfóliómra is, abba sok olyan dolgot tettem amik az oldalon is megtalálhatók.
2018. ápr. 29. 16:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt az első benyomás: zavaró ez a piros szkriptbetű, egyrészt a méretével és a színével ordít, másrészt viszont nem lehet rendesen elolvasni (Velohéla vagy Velokéla?). Szintén az olvashatóságot rontja a rácsos háttér. Ha művészettel foglalkozol, érdemes figyelni ezekre is.


A fotók élményét nagyban rontja, hogy be vannak zsúfolva egymás mellé, olyan mint egy nagy montázs, csak éppen cél és értelem nélkül.


A nyilak alig észrevehetők a képek mellett, ha az Amadeus Café-ből nem látok egy egész vékony szegélyt, azt gondoltam volna, hogy nincs is több kép. Legalábbis számítógépen ez a helyzet, lehet, hogy mobilon jobban észrevehető, ezt nem tudom. Jó, ez biztos a weblap sablonjának sajátossága, gyanítom, nem magad írtad a HTML, CSS, JavaScript kódokat, esetleg érdemes volna megnézni más felületeket (template), vagy picit jobban kiemelni ezeket a gombokat.


A rajzok még eléggé butácskák. Ha figurákban szeretnél utazni, érdemes lesz élő modell után rajzolni. Mivel a modell 3D-ben van előtted, nem csak a pillanatnyi látványt utánozod (mint egy fotón), hanem meg is tudod érteni, hogy az egyes formák hogyan fordulnak a térben.

Az emberi arcnak van egy sajátos anatómiája, ami persze egyénenként eltér, de nagy általánosságban igaz: a fej tojásdad alakú, a szem vonala a tengely felezőpontjával egy magasságban van (felfelé vagy lefelé néző fejen persze érvényes a rövidülés). Ha a szemöldök és az állcsúcs közötti vonalat felezed, megkapod az orr aljának a helyét (a Korean Dreams rajzodon az orr és szem rész kb. másfélszer akkora, így nagyon kicsi az áll, ami gyakori hiba kezdő rajzolóknál). Az orr alja és az állcsúcs felezője pedig az alsó ajkak alja. Ezen túl pedig az ázsiai arc meg már egy külön történet.


Még a festmények a legjobbak. Megérdemelnének még több színt. Például a feketék helyett az előterek kompelemtereit, amik kiemelik a színeket és nem fojtják el azokat (a feketét érdemes elfelejteni, könnyen kilyukasztja a látványt, ritkán indokolt a használata). Ahogy például a citromon szépen visszaköszön a zöld, úgy a zöldön is köszönjön vissza a citrom, plusz még lehetne oldani vörösekkel, kékekkel, hogy ne legyenek ennyire egyformán zöldek.


Viszont az jó, hogy foglalkozol a rajzolással, meg hogy eleve több oldalról közelíted meg a képalkotást (rajz, festmény, fotó). Hogy mit törölj, azt döntsd el te az önkritikád alapján. Nem azért, mert ezeket szégyellni kellene. A művészet, magas szintű metafizikai kommunikáció, és ahhoz, hogy hitelesen át tudd adni a mondandódat, itt is meg kell tanulni a fogásokat, ahogy a hétköznapi kommunikációban a betűket, szavakat, mondatokat.

2018. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm szépen nagyon hasznos volt, holnap nekilátok kicsit kipofozni a megjelenést. Van még pár portém amit rajztanár is ellenőrzött lehet azokkal is megpróbálkozom csak kicsi a scannerem hozzá
2018. ápr. 29. 17:04
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


tőlem nem fogsz fikázást v dicséretet hallani. Nem ez a dolgom, h értékítéletet mondjak a munkáid felett. H tehetséges vagy-e vagy sem, sem záloga vagy kizárója semminek. Úgyhogy ilyen lényegtelen apróságokra kár leütést fecsérelni.


Tanácsot azt viszont kéretlenül adok :)


Hogy legyél jobb? Van itt egy igen fontos kompozíciós könyv: Fotósszemmel. Alapmű, és nem csak a fotózásban, hanem az összes, vizuális műfajban hasznosat nyújt. Oravecz tanár úr is javasolja. Színtanban Nemcsics tanár úr könyveit ajánlom. Tapasztalatom alapján a legfontosabb tényező a haladásodban a motiváció fenntartása. Ha ez szorgalommal karöltve megvan benned, nos, akkor juthatsz sikerre.

2018. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!