Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdemes lenne megírnom vagy...

Érdemes lenne megírnom vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés

Horror novellát szeretnék írni, de nem tudom, hogy jó ötlet lenne a sztori, amit kitaláltam.


A történet szerint néhány tini zrikál egy gyereket, aki eltűnik és öngyilkos akar lenni, de megmenti őt egy család, aki befogadja. A család viszont sorozatgyilkos, vagyis ilyen szekta és kamu Facebook oldalakat hoznak létre és bejelölik a zrikáló fiatalokat, és így tudják a mindennapjaikat követni és szépen lassan legyilkolják őket, de persze lesznek egyéb történetszálak is benne.


De van egy másik ötletem is. A zrikált fiú öngyilkos akar lenni, de megmenti őt egy egyedülálló pszichopata gyilkos, aki szintén befogadja a gyereket és együtt állnának bosszút.


melyik lenne jobb a családos vagy a pszihopatás? Vagy egyik se?


2018. máj. 16. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Kezdjük ott, hogy ez nem horror, thrillernek is elég tucat.

Nem az a kérdés, mit írsz meg, hanem hogyan, tudsz-e bele csavart vinni, vagy csak egy alap lineáris történetszál lenne, meg tudod-e írni úgy, hogy lekösse az olvasót, satöbbi.

Én azt mondom, írd meg, tedd ki véleményezésre olyan emberek elé, akik építő kritikát mondanak - feltéve, hogy akarsz fejlődni ezen a téren.

Ugyanakor azt is mondom, írd meg, de csak akkor add ki a kezed alól, ha bírod a kritikát és képes vagy építkezni belőle.

2018. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ja, szerintem is. Csak ne írd bele, hogy zrikál.
2018. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most akkor novella vagy regény? Mert amit leírtál, simán elég egy regényhez is.


Fogadjunk, hogy téged zrikálnak a suliban, és innen a témaválasztás...

2018. máj. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vannak más történetszál is, ami meghorrorositja az egészet, de hívhatjuk horror-thrillernek is. Igen így állnék bosszút a piszkálóimon. Megírom inkább versben az egészet.
2018. máj. 17. 14:12
 5/6 A kérdező kommentje:
regény-novella majd meglátom
2018. máj. 17. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:

1. - Hol vannak a srác igazi szülei?

2. - Nem kerestetnék a rendőrséggel a gyereket, ha eltűnik?

3. - Ha ugyanabba a suliba jár a srác továbbra is, mi értelme a sztorinak?


Csak ennyi jutott eszembe hirtelen az első alapötlet elolvasása után. Nagyon hiányos, tele logikai buktatókkal, ezt nehéz jól megmagyarázni, hogy hihető is maradjon, de tehetsz egy próbát.

2018. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!