Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés

Érdemes lenne megírnom vagy inkább hagyjam?

Horror novellát szeretnék írni, de nem tudom, hogy jó ötlet lenne a sztori, amit kitaláltam.

A történet szerint néhány tini zrikál egy gyereket, aki eltűnik és öngyilkos akar lenni, de megmenti őt egy család, aki befogadja. A család viszont sorozatgyilkos, vagyis ilyen szekta és kamu Facebook oldalakat hoznak létre és bejelölik a zrikáló fiatalokat, és így tudják a mindennapjaikat követni és szépen lassan legyilkolják őket, de persze lesznek egyéb történetszálak is benne.

De van egy másik ötletem is. A zrikált fiú öngyilkos akar lenni, de megmenti őt egy egyedülálló pszichopata gyilkos, aki szintén befogadja a gyereket és együtt állnának bosszút.

melyik lenne jobb a családos vagy a pszihopatás? Vagy egyik se?

máj. 16. 19:53  Privát üzenet  

A válaszok

Kezdjük ott, hogy ez nem horror, thrillernek is elég tucat.

Nem az a kérdés, mit írsz meg, hanem hogyan, tudsz-e bele csavart vinni, vagy csak egy alap lineáris történetszál lenne, meg tudod-e írni úgy, hogy lekösse az olvasót, satöbbi.

Én azt mondom, írd meg, tedd ki véleményezésre olyan emberek elé, akik építő kritikát mondanak - feltéve, hogy akarsz fejlődni ezen a téren.

Ugyanakor azt is mondom, írd meg, de csak akkor add ki a kezed alól, ha bírod a kritikát és képes vagy építkezni belőle.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 16. 20:01 Privát üzenet
mirőlszól nevű felhasználó válasza:

Ja, szerintem is. Csak ne írd bele, hogy zrikál.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 16. 20:31 Privát üzenet

Most akkor novella vagy regény? Mert amit leírtál, simán elég egy regényhez is.

Fogadjunk, hogy téged zrikálnak a suliban, és innen a témaválasztás...

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 17. 07:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vannak más történetszál is, ami meghorrorositja az egészet, de hívhatjuk horror-thrillernek is. Igen így állnék bosszút a piszkálóimon. Megírom inkább versben az egészet.

# 4/6Időpont máj. 17. 14:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

regény-novella majd meglátom

# 5/6Időpont máj. 17. 14:13 Privát üzenet

1. - Hol vannak a srác igazi szülei?

2. - Nem kerestetnék a rendőrséggel a gyereket, ha eltűnik?

3. - Ha ugyanabba a suliba jár a srác továbbra is, mi értelme a sztorinak?

Csak ennyi jutott eszembe hirtelen az első alapötlet elolvasása után. Nagyon hiányos, tele logikai buktatókkal, ezt nehéz jól megmagyarázni, hogy hihető is maradjon, de tehetsz egy próbát.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 19. 17:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudnátok nekem segiteni? Wiliam Speakshere-Sok hűhó semmiért cimű komédiáról van szó. A szereplőknek a jellemzését kéne megirnom de semmi nem jut eszembe.
Ha így rajzolok (kép) érdemes folytatnom a rajzolást vagy hagyjam az egészet? 14/L
Szerintetek érdemes volna megírnom?
Érdemes foglalkoznom a fotózással vagy hagyjam a csudába?
Érdemes rajzolnom, vagy inkább hagyjam?
Szerintetek van tehetségem a fotózáshoz? Folytassam, fejlesszem, vagy hagyjam inkább?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!