Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen ez a vers?...

Szerintetek milyen ez a vers? (Ha megkérhetlek titeket építő jellegű kritikát írjatok)

Figyelt kérdés

Lélektó


Ott áll magányosan

Egyedül a Lélektó

Nem jár arra senki

Ki igen, az is régen volt


Mégiscsak egyszer

A fénylő ezüst Holdsugár

Megcsókolja a tavat

Rajta ezernyi fénnyaláb


A tó vize hullámzik

Amely partját nyaldossa

A Hold lelkét magánya

Mindeddig csak mardosta


De újra egymáséi

Vízben csillan a Holdtükör

Rájuk kacsint az éjszaka

A szenvedélyük tündököl


Ott áll a Lélektó

Már megtalálta társát

Holdfényében ragyogva

Beteljesíti sorsát



2018. máj. 16. 21:55
 1/9 anonim válasza:
51%

Nagyon jó!👍

Viszont van egy kéz hely, ahol túl sok a szótag

2018. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm ^^

Tudnál példát is mondani rá?

2018. máj. 16. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem mond semmit. Abszolút semmit, de még annyit se. Szavak egymás után pakolva... A szándék, hogy valami formába erőszakold, megvolt, csak nem jött össze. Pedig szerettem volna építő kritikát mondani.
2018. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem jó. :)
2018. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Helyenként nem rímel, eléggé elcsépelt. Próbál titokzatos lenni, de csak közhelyes. Hadd tippeljek: Kb. 14-17 éves lány vagy.
2018. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy pöppet idôsebb :)
2018. máj. 20. 09:58
 7/9 anonim válasza:
56%

El tudtam képzelni ezt a verset, előttem volt a kép,tetszett az ábrázolás.

Amit tanácsolnék,hogy több versszakon keresztül, nagyobb terjedelemben is jellemezhetnéd a magányos tavat. Túl hamar jön a fordulat.

Tetszik, hogy az első és az utolsó versszak keretbe foglalja a történetet, de mégis túl rövidnek tartom. Kicsit olyan,mintha az éjszaka, a Hold eljövetele egy pillanat lenne, pedig az relatíve hosszú idő.

Ami a rímeket és a szótagszámokat illeti,ellentmondanék az előttem kommentelőknek ,nem muszáj betartanod a szabályokat, ez így teljesen rendben van.


Nekem ezek a meglátásaim vagy megfogadod vagy nem, ez a te döntésed. Én biztatlak téged.

2018. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mintha nagy versszakértő volnék, de nekem tetszett. Az, hogy nem mond semmit, az igaz, de ellenben szép, jó érzéseket kelt az emberben. Amúgy az én kedvenc versem Arany Jánostól a Walesi bárdok. Az nálam az abszolút csúcs, Arany egy igazi zseni volt! Mondjuk nem tudom ennek mi köze volt a kérdésedhez, de mindegy... :D
2018. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 köszönöm

Igaz azért "nincs mondanivalója", mert ahogy a magyar tanárok keresik a költők 800 féle értelmezési világát, úgy ennek is van egy mögöttes tartalma :)


Amúgy nem baj, hogy említetted Arany-t és a Walesi bárdokat azt én is szeretem meg is kellett tanulnunk :D

2018. nov. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!