Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Otthon meg lehet tanulni...

Otthon meg lehet tanulni zongorázni neten keresztül?

Figyelt kérdés
Szeretnék zongorázni tanulni csak zeneiskolában nincs hely a magántanár meg drága.5 évet jártam furulyára,zenei abc-s hangokat tudom,szolfézs is,kotta olvasás is megy.Valahol neki lehet kezdeni?

2018. máj. 17. 20:53
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Erről már párszor volt szó itt, a gyk-n. Én azon a véleményen vagyok, hogy igen, egy erős hobbiszinten meg lehet, de nagyon észnél kell lenni, nagyon figyelni kell mit és hogy csinálunk, hogyan építjük fel saját magunknak a tanulás, fejlődés menetét. Más meg azon a véleményen van, hogy nem lehet.


Ezt olvasd át:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9210841-29-..


Akárkinek is hiszel, egy dolog bizonyos: érdemes tanárhoz járni, ha van rá módod.


Amúgy a kottaolvasás itt kissé azért más lesz, mint furulyánál. Egyszerre kell kétféle kulcsban olvasnod, és nem egy hang szólal meg egyejűleg, hanem jópár. Legalábbis gyakran. Szóval nehezebb terep.

2018. máj. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én otthon tanultam meg, de azt hozzá kell tenni, hogy 9 évig jártam szolfézsra. Nem nehéz, csak motiváció kell. Meg egy hangszer, ami lehet akár egy egyszerű midibillentyűzet is.
2018. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha magadnak akarsz jatszani akkor igen, ha viszont masoknak akarsz jatszani akkor folyamatosan kell masok elott jatszanod, tanar, kozonseg stb. A ketto kozott minden szinten nagy kulonbseg van. A szokassa alakult hibakat nagyon nehez kijavitani, a maguktol jatszo emberek, kesobb altalaban hiaba jartak tanarhoz. De mindenkeppen fantasztikus szorakozas nyugodtan vagj neki!!! Sok sikert!!
2018. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz megtanulás alatt. Komolyabb darabokat a netről biztosan nem lehet megtanulni.
2018. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem kell tanárhoz járni sőt a tanár csak elront. Kiindulva a paromból ő gitározik szerinte a lényeg a gyakorlás napi hat hét óra kell. Ő pl nem tud kottát olvasni de kitudom jelenteni hogy Magyarország egyik legjobb gitárosa minden túlzás nélkül. Csak egy kettő a sok közül akikkel játszott punnany tagjaival Edda gitarosával stb.
2018. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!